Zamknij

Sondaż IBRiS dla Radia ZET: Anna Zalewska z pewnym mandatem do PE

Redakcja
03.04.2019 06:54
Sondaż IBRiS dla Radia ZET: Anna Zalewska z pewnym mandatem do PE
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East news

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, Koalicja Europejska ma szansę nawet na 3 mandaty w okręgu na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Na pewny mandat do PE może liczyć Anna Zalewska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

39,3 proc. badanych chce oddać głos na kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do PE na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, na PiS – 31,8 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. PiS ma pewne dwa mandaty, Koalicja Europejska może dostać trzy, jeden mandat przypadnie Kukiz’15.

Zobacz także

Kempa i Zalewska w PE?

Szczegółowa analiza IBRiS wskazuje, że pewne miejsca w Parlamencie Europejskim mają zarówno Anna Zalewska, jak i Beata Kempa, startujące z pierwszego i drugiego miejsca z list PiS. Koalicja Europejska ma pewne dwa mandaty. Jeden z nich przypadnie Janinie Ochojskiej, startującej z pierwszego miejsca. O kolejny walka będzie toczyła się między Małgorzatą Szmajdzińską, Krzysztofem Mieszkowskim i Jarosławem Dudą. „W tym okręgu jest możliwy do uzyskania szósty mandat, który w zależności od wyniku ogólnopolskiego może przypaść albo Wiośnie Roberta Biedronia, albo Koalicji Europejskiej, która wówczas miałaby finalnie trzy mandaty z Dolnego Śląska i Opolskiego” – tłumaczy Marcin Duma, szef IBRiS. 

Zobacz także

Na razie nie wiadomo, kto z ramienia Kukiz’15 mógłby otrzymać mandat, bo to ugrupowanie nie ogłosiło kandydatów na listach.

Zobacz także

Sondaż IBRiS wykonał na próbie 1100 dorosłych mieszkańców okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i opolskie.

wykres1
fot.

 

RadioZET