Zamknij

Radny PiS został dyrektorem szpitala. Kompetencje? Jest chorowity i lubi wyzwania

Magdalena Kulej
28.03.2019 14:50
Radny PiS został dyrektorem szpitala. Kompetencje? Jest chorowity i lubi wyzwania
fot. Facebook/Maciej Gawin

Radny wojewódzki PiS Maciej Gawin został w środę powołany na stanowisko dyrektora uzdrowiskowego szpitala w Busku-Zdroju. „Może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem” – tak radny opisuje swoje kompetencje.

Maciej Gawin został powołany na stanowisko dyrektora szpitala podlegającego pod Uzdrowisko w Busku-Zdroju bez odpowiedniego przygotowania. 54-letni Gawin, związany z Porozumieniem Jarosława Gowina, który radnym PiS został w listopadzie ubiegłego roku, do tej pory był wicedyrektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach.

Czym nowy dyrektor uzdrowiskowego szpitala zajmował się wcześniej? Pracował między innymi w zespole obsługi przedszkoli i szkół w Busku-Zdroju i jako instruktor na pływalni – pisze kielecka „Wyborcza”.

Można by mówić, że Gawin nie ma odpowiedniego przygotowania, by zasiąść na stanowisku dyrektora szpitala. Nic bardziej mylnego.

Jestem przekonany, że poradzę sobie na nowym stanowisku. Lubię trudne wyzwania.

powiedział Gawin w rozmowie z „Wyborczą”

Na pytanie, jakie jest jego doświadczenie w ochronie zdrowia, odpowiedział, że „dość długo chorował” i kończy studia menedżerskie MBA.

Inny radny PiS zostanie dyrektorem drugiego szpitala?

Szpital „Krystyna”, którego Gawin  został właśnie dyrektorem, podlega spółce Uzdrowisko Busko-Zdrój. Z kolei jej właścicielem jest samorząd województwa świętokrzyskiego. A na nowego dyrektora czeka też „Górka”, drugi szpital w tym mieście, specjalizujący się w rehabilitacji.

Jednym z kandydatów jest radny wojewódzki PiS Waldemar Wrona – wynika z informacji lokalnego portalu „Echo Dnia”. On sam tej informacji nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Echo Dnia