Zamknij
42,6 %
22,5%
13,1%
6,9%
4,3%
0,3%
10,4%
PiS (zjednoczona Prawica)
Koalicja Obywatelska
Lewica
PSL/Kukiz'15
Konfederacja
Inne komitety
Nie wiem/trudno powiedzieć
PiS (zjednoczona Prawica)
42,6 %
Koalicja Obywatelska
22,5%
Lewica
13,1%
PSL/Kukiz'15
6,9%
Konfederacja
4,3%
Inne komitety
0,3%
Nie wiem/trudno powiedzieć
10,4%

PiS ze zdecydowaną przewagą nad resztką stawki, a ogółem cztery komitety mające swoich przedstawicieli w Sejmie – tak prezentują się wyniki sondażu IBRiS dla Radia ZET. Jednego z ostatnich przed niedzielnymi wyborami. 

Gdyby wybory parlamentarne (zaplanowane na niedzielę 13 października) odbyły się już w czwartek, ze zdecydowaną przewagą wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (Zjednoczona Prawica), które uzyskałoby w nich 42,6 proc głosów. Oznacza to, że PiS ma naprawdę sporą przewagę nad resztą stawki.

Zobacz także

Druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 22,5 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce podium regularnie ostatnio okupuje Lewica (przymierze SLD, Wiosny i Lewicy Razem), tym razem z wynikiem 13,1 proc. W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla Koalicji Polskiej (PSL + Kukiz'15), na którą głosować zamierza 6,9 proc. respondentów. Pod progiem znalazłaby się zaś Konfederacja (4,3 proc.) oraz wszelkie inne komitety z łącznym poparciem zaledwie 0,3 proc. głosów. Za to aż 10,4 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos. 

Zobacz także

Jeśli zaś chodzi o frekwencję, przewidywana jest dość wysoka, ponad 58 proc. (50,1 zdecydowanych, że weźmie udział, a 8,2, że raczej weźmie). 39,9 proc. ankietowanych zdecydowanie lub raczej nie pójdzie do urn, a 1,7 proc. jeszcze nie zdecydowało. 

Sondaż IBRiS dla Radia ZET

Sondaż IBRiS dla Radia ZET został przeprowadzony 9 października br. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1100 osób.

W porównaniu do sondażu IBRiS dla Radia ZET z 2 października br. najwięcej straciła Koalicja Obywatelska, a najwięcej zyskała Koalicja Polska (Kukiz’15-PSL). Przed tygodniem chęć głosowania na KO deklarowało 25 proc. badanych, a na Koalicję Polską 5,8 proc.

RadioZET.pl

C