Zamknij
42,4%
25%
13,1%
5,8%
4,4%
9,3%
PiS
KO
Lewica
PSL + Kukiz'15
Konfederacja
Nie wiem / Trudno powiedzieć
PiS
42,4%
KO
25%
Lewica
13,1%
PSL + Kukiz'15
5,8%
Konfederacja
4,4%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
9,3%

PiS może liczyć na 42,4 procent poparcia – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET. W Sejmie, oprócz partii Jarosława Kaczyńskiego, znalazłoby się miejsce jeszcze dla trzech innych ugrupowań.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tę niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby prawie 42,5 proc. Polaków. Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET, druga byłaby Koalicja Obywatelska z poparciem co 4. respondenta. Na trzecim miejscu plasuje się Lewica, na którą głosować chce nieco ponad 13 proc. wyborców.

Próg wyborczy przekracza jeszcze Kukiz’15+PSL z poparciem oscylującym poniżej 6 procent. Pod progiem znajduje się natomiast Konfederacja, na którą chęć oddania głosu deklaruje jedynie 4,4 procent badanych.

Zobacz także

W grze jest wciąż 10 proc. głosów osób nieumiejących wskazać, na kogo zagłosują w wyborach parlamentarnych 13 października, a to jest szansa dla opozycji - ocenia Jarosław Flis, socjolog Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Gdyby te głosy podzieliły się w ten sposób, że zdecydowana większość z nich to wyborcy, który wahają się pomiędzy tym, którą partię opozycyjną wybrać, to Prawu i Sprawiedliwości zabrakłoby kilku mandatów do większości w Sejmie - mówi w rozmowie z Radiem ZET Flis.

Sondaż IBRiS dla Radia ZET został przeprowadzony 2 października br. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1100 osób.

Przypomnijmy, że już dziś, 3 października, w Radiu ZET, na naszym Facebooku i na www.radiozet.pl debata wyborcza. Słuchaj i oglądaj na żywo od godziny 21.

Zobacz także

Radio ZET