Dziecko zmarło w samochodzie. Matka poszła na zakupy i je zostawiła

Redakcja
18.01.2018 13:03
Dziecko zmarło w samochodzie. Matka poszła na zakupy i je zostawiła
fot. Wikimedia Commons

Jak podała policja, 26-letnia matka zostawiła ośmiomiesięczną dziewczynkę w samochodzie zaparkowanym przed lokalnym sklepem. Sama poszła na zakupy. Kiedy wróciła, dziecko było już nieprzytomne.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci kilkumiesięcznej dziewczynki w Przywidzu na Pomorzu. Dziecko straciło przytomność, siedząc w samochodzie, w momencie gdy matka była w sklepie.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Kobieta zaparkowała auto przed sklepem, jej córeczka siedziała na tylnym siedzeniu w foteliku. Kiedy matka wróciła z zakupów, okazało się że dziewczynka jest nieprzytomna. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Prokuratura na jutro zaplanowała sekcję zwłok, dopiero wtedy będzie można wstępnie powiedzieć o przyczynach zgonu.

Podobny tragiczny incydent incydent miał miejsce w jednej z miejscowości w woj. łódzkim. 3-letni chłopiec udusił się na oknie samochodu po tym, jak usiłował chwycić butelkę z napojem. Pomimo akcji ratunkowej dziecka nie udało się uratować.

Do podobnych przypadków bezmyślności dochodzi na całym świecie. 15-miesięczne bliźniaczki z amerykańskiej Georgii zmarły, gdy ojciec zostawił je same w nagrzanym samochodzie. Mężczyzna został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. Jak przypomina „Washington Post”, w ciągu roku roku w Stanach Zjednoczonych 26 dzieci umiera od udaru, ponieważ rodzice zostawili je w samochodach.

RadioZET/mba/maal