Zamknij

Stefan Hambura w stanie krytycznym. „Jest w śpiączce. Prosimy o modlitwę”

30.04.2020 18:54
Stefan Hambura
fot. YouTube.com/Telewizja Republika

Stefan Hambura, znany polski prawnik oraz pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, walczy o życie w szpitalu. Mecenas przeszedł wielogodzinną reanimację. 

Stefan Hambura to prawnik zaangażowany w pomoc rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej. W 2019 roku mecenas Hambura doprowadził do skazania Tomasza Arabskiego (byłego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. 

Stefan Hambura w stanie krytycznym

Pierwsze niepokojące informacje o stanie zdrowia mecenasa pojawiły się na jego profilu w mediach społecznościowych. 

''Mecenas Stefan Hambura przeszedł wielogodzinną reanimację. Jest w śpiączce. Sytuacja nadal jest krytyczna. Dziękujemy za wsparcie. Prosimy o modlitwę. Rodzina'' - napisano na Twitterze. 

Stefan Hambura - według informacji portalu Niezalezna.pl, przeszedł rozległy zawał serca i walczy o życie w klinice w Aninie. 

Kim jest Stefan Hambura? 

Stefan Hambura to absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma III w Bonn. Podczas studiów i aplikacji odbywał praktyki także poza granicami Niemiec, w Holandii, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w obszarze roszczeń cywilnoprawnych. Wykładał w Szkole Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Mecenas Hambura zajmował się w imieniu mieszkających w Niemczech polskich rodziców (z mieszanych polsko-niemieckich małżeństw) walką z urzędami ds. młodzieży (Jugendamt), które odebrały im dzieci na rzecz niemieckich współmałżonków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl