Zamknij

Bunt w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie. Wiemy, kto wywołał zamieszki

26.11.2021 09:02
Bunt migrantów w Wędrzynie sprowokował obywatel Rosji
fot. screen Lubuska Policja

Obywatel Rosji sprowokował bunt w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie w województwie lubuskim – informuje reporter Radia ZET Jacek Czarnecki. W zamieszkach brało udział około stu osób. Sytuacja została opanowana późną nocą w piątek.

Do zamieszek w ośrodku dla migrantów w Wędrzynie (woj. lubuskie) doszło w czwartek 25 listopada późnym popołudniem. Cudzoziemcy wszczęli bunt, domagając się przetransportowania do Niemiec.

Zamieszki powstrzymywało łącznie około stu policjantów i strażników granicznych. Migranci chcieli siłowo wydostać się na zewnątrz ośrodka, ale polskie służby udaremniły próbę ucieczki.

Bunt dla migrantów w Wędrzynie sprowokował obywatel Rosji

Jak poinformowała rzeczniczka lubuskiego oddziału Straży Granicznej major Joanna Konieczniak, ośrodek w Wędrzynie jest dobrze pilnowany, a zdarzenie z czwartku było pierwszą tak poważną próbą grupowej ucieczki migrantów. Do placówki trafili cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską jesienią tego roku.

Do godziny 2 w nocy w piątek sytuacja została opanowana. Major Konieczniak przekazała reporterowi Radia ZET Jackowi Czarneckiemu, że w buncie wzięli udział głównie obywatele Iraku. – Mamy ustalonego prowokatora, którym był obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej – powiedziała Radiu ZET mjr Konieczniak.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Jacek Czarnecki

C