Zamknij

Zaginięcie Maddie McCann. Jasnowidz wskazał, gdzie zakopano jej ciało

11.06.2021 11:50
zaginięcie maddie mccann
fot. Rex Features /EAST NEWS

Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 roku w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Jak podaje "The Sun", w sprawie zaginięcia dziewczynki pojawiły się nowe fakty. Jasnowidz Michael Schneider przekonuje, że ciało dziewczynki zakopano w lesie niedaleko hotelu, gdzie zaginęła. Według śledczych, poważnie potraktowany powinien być tzw. niemiecki wątek.

Madeleine McCann jest poszukiwana od maja 2007 roku. 4-letnia dziewczynka zniknęła z mieszkania na parterze budynku, w którym zakwaterowano wczasowiczów z ośrodka wypoczynkowego Mark Warner, znajdującego się w miejscowości Praia da Luz. Z zeznań rodziców wynika, że tego wieczoru zostawili córkę w pokoju hotelowym i udali się z przyjaciółmi na kolację. Matka Maddie zeznała, że gdy o godz. 22:00 pojawiła się w pokoju, łóżko dziewczynki było puste. W pokoju było ponadto otwarte okno.

Według jednej z hipotez dziewczynka została uprowadzona przez siatkę pedofili. W 2012 roku pedofil Raymond Hewlett wyznał przed śmiercią, że dziewczynka może znajdować się w Rosji lub na Ukrainie. Od dłuższego czasu śledczy badają tzw. niemiecki wątek. W 2020 roku ustalono, że głównym podejrzanym jest obywatel Niemiec Christian Brückner, który obecnie odsiaduje wyrok za gwałt. Mężczyzna zgwałcił w Portugalii Amerykankę. Jest on łączony z kilkoma zaginięciami dzieci, do których dochodziło w Portugalii przed laty.

Zaginięcie Madeleine McCann. Jasnowidz wie, gdzie jest ciało dziewczynki?

W sprawie pojawiły się właśnie nowe fakty. Jak pisze "The Sun", jasnowidz Michael Schneider przekonuje, że ciało Maddie zakopano w lesie nieopodal hotelu, z którego zniknęła. Schneider podał już policji dokładne współrzędne miejsca, w którym ma znajdować się ciało. Jak podkreśla brytyjski tabloid, jasnowidz ma na swoim koncie odnalezienie wielu ciał zaginionych osób.

Jasnowidz twierdzi, że jego technika polega na patrzeniu na zdjęcie zaginionej osoby i zadawaniu sobie pytania, patrząc ku górze, czy ta istota jest żywa, czy martwa. Po chwili przesuwa on palcami i oczami po atlasie, Mapach Google i Google Earth do momentu, aż zatrzymają się w konkretnym miejscu.

- Często masz reputację dziwaka lub kogoś, kto po prostu próbuje wycisnąć z kogoś pieniądze, a to dość bolesne. Nigdy nie biorę pieniędzy - przekonuje Schneider.

EN_00993209_1964
fot. Rex Features /EAST NEWS

Niemieccy prokuratorzy twierdzili, że mają dowody, że Madeleine nie żyje, ale jej rodzice Kate i Gerry McCann konsekwentnie przekonują, że "nigdy nie porzucą nadziei na znalezienie jej żywej". Prokurator Hans Christian Wolters tłumaczył, że jego zespół jest "zadowolony" z postępów w śledztwie. Śledczy nie chcą jednak mówić o szczegółach.

ZOBACZ TAKŻE: Zaginięcie Madeleine McCann. Szokujące odkrycie w kamperze podejrzanego 

Trzy miesiące po zaginięciu, portugalska policja znalazła ślady krwi w pokoju, w którym doszło do porwania. Wówczas postawiono hipotezę, że Madeleine została zamordowana.

W sprawie pojawił się także polski wątek. W 2007 roku policja otrzymała informację, że pewien student widział Maddie McCann we Wrocławiu. Zgodnie z tą informacją, dziecko miało jechać taksówką w towarzystwie dziwnie wyglądającego mężczyzny.

RadioZET.pl/ The Sun/ theguardian.com/ polskatimes.pl/ se.pl