,

Julian Sands zaginął w górach. Aktor jest poszukiwany od kilku dni

19.01.2023 09:02

Aktor Julian Sands, znany z takich filmów jak "Pokój z widokiem" czy "Czarnoksiężnik", zaginął w górach w Kalifornii - poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na lokalne władze. Z 65-latkiem nie ma kontaktu od kilku dni.

Julian Sands
fot. Shutterstock, Face to Face/Reporter

Zaginięcie 65-letniego Juliana Sandsa zostało zgłoszone przez jego żonę w piątek wieczorem po tym, jak udał się w pieszą wędrówkę w rejonie kotliny Baldy Bowl w górach San Gabriel w Kalifornii – poinformował przedstawiciel departamentu szeryfa hrabstwa San Bernardino.

Aktor Julian Sands zaginął w górach

Służby rozpoczęły przeszukiwanie terenu wkrótce po zgłoszeniu zaginięcia Sandsa, jednak grupy ratunkowe musiały zostać wycofane w sobotę wieczorem, po około 24 godzinach poszukiwań, ze względu na zagrożenie lawinowe i złe warunki na szlaku – przekazał portal Variety.

Poszukiwania z powietrza przy pomocy helikopterów i dronów były jednak kontynuowane, a władze planowały wznowienie poszukiwań na ziemi w momencie poprawy pogody. W czwartek departament szeryfa ostrzegł jednak, że zimowa aura uczyniła część obszaru gór San Gabriel niebezpiecznym. Jak podaje telewizja FOX 11 Los Angeles, podczas poszukiwań zaginionego aktora został odnaleziony jego samochód.

W ciągu ostatnich czterech tygodni władze Kalifornii przeprowadziły 14 misji ratunkowych na obszarze, w pobliżu którego zaginął brytyjski aktor, w poszukiwaniu zaginionych turystów. Dwoje z nich zginęło w wyniku upadku lub zranienia.

Julian Sands

Julian Sands zamieszkał w Kalifornii, na południu USA, w latach 80., aby kontynuować karierę aktorską w Hollywood po sukcesie filmu "Pokój z widokiem" na podstawie powieści E.M. Forstera. W 1988 roku wystąpił w filmie Krzysztofa Zanussiego "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Zagrał także rolę syna szatana w thrillerze o zjawiskach nadprzyrodzonych z 1989 roku "Czarnoksiężnik".

Jego pierwszą żoną była dziennikarka Sarah (do roku 1987), z którą ma syna Henry’ego. W 1990 poślubił Evgenię Citkowitz, z którą zamieszkał w Los Angeles. Mają dwie córki: Natalyę Morley i Imogen Morley.

RadioZET.pl/Reuters/PAP

Logo radiozet Dzieje się