Obserwuj w Google News

Wiemy, kiedy sąd zajmie się sprawą wypadku z udziałem Beaty Szydło

Redakcja
1 min. czytania
25.06.2018 13:04
Zareaguj Reakcja

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu 26 lipca rozpozna wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie sprawy Sebastiana K. Jest on podejrzany o nieumyślne spowodowanie wypadku w lutym 2017 roku z udziałem ówczesnej premier Beaty Szydło.

Wiemy, kiedy sąd zajmie się sprawą wypadku z udziałem Beaty Szydło
fot. Łukasz Kalinowski/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O umorzenie sprawy w marcu wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Na to nie zgodził się Sebastian K. oraz jego obrońca. Pisemne stanowisko w tej sprawie przekazali do sądu. W poniedziałek poinformowano, że Sąd Rejonowy w Oświęcimiu rozpozna wniosek śledczych z Krakowa, z 26 lipca.

W przypadku braku zgody podejrzanego na warunkowe umorzenie postępowania sąd kieruje sprawę na rozprawę główną. Wówczas prokurator uzupełnia wniosek o m.in. listę świadków. Prawdopodobnie proces w tej sprawie rozpocznie się już po wakacjach.

TYLKO U NAS: Wiemy, ile kosztuje śledztwo ws. wypadku Beaty Szydło

Do wypadku rządowej kolumny doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu. Limuzyna, w której jechała ówczesna premier Beata Szydło, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód z kolumny. Następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto ówczesnej szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo. Ranna została Beata Szydło oraz jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Sebastian K. jako jedyny usłyszał zarzuty w sprawie wypadku i nie przyznał się do winy.

RadioZET.pl/PAP/PTD