Tajemniczy huk nad Warszawą. Na niebie pojawiły się myśliwce wojskowe

06.02.2023 14:29

W poniedziałek 6 lutego nad Warszawą słychać było tajemniczy huk. Wiemy już, że był to dźwięk przelatujących myśliwców wojskowych. Ich lot miał związek z uroczystościami przekazania i objęcia obowiązków Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

myśliwce wojskowe nad Warszawą
fot. STEFAN MASZEWSKI /REPORTER

Andrzej Duda wręczył postanowienia o mianowaniu na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałowi broni Wiesławowi Kukule oraz na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generałowi brygady Maciejowi Kliszowi.

Samoloty wojskowe nad Warszawą. Było słychać potężny huk

Jak podkreśla BBN, zmiany na stanowiskach dowódczych związane są z zakończeniem kadencji generała Jarosława Miki na stanowisku Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz generała broni Wiesława Kukuły na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Kadencja gen. Kukuły zakończyła się wraz z końcem 2022 roku, od tej pory obowiązki dowódcy pełni gen. Klisz.

Także w poniedziałek 6 lutego prezydent odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski generała Jarosława Mikę, kończącego kadencję na stanowisku Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W związku z uroczystościami, które odbywały się na Placu Piłsudskiego, nad Warszawą zaplanowano przelot samolotów wojskowych. O utrudnieniach informował kilka dni temu stołeczny ratusz.

"W sobotę i poniedziałek, 4 i 6 lutego, przez cały dzień zakaz zatrzymywania się (także na wyznaczonych miejscach postojowych) będzie obowiązywał na placu Teatralnym. Natomiast w poniedziałek, w godz. 7.00-10.00 parkowanie nie będzie możliwe na ul. Długiej, na odcinku od Kilińskiego do Miodowej, a w godz. 12.00-15.00 na ul. Królewskiej, od placu Piłsudskiego do Marszałkowskiej" - napisano.

RadioZET.pl