Obserwuj w Google News

„W TVP Info alternatywna rzeczywistość”. Tak pracownicy stacji przedstawili marsz 4 czerwca

1 min. czytania
04.06.2023 14:48
Zareaguj Reakcja

„Polityka pogardy Platformy”, „Marsz nienawiści. Agresja i pogarda celebrytów opozycji”, „Ulica i zagranica wciąż jedynym pomysłem Tuska na wybory”, „Rocznica zdrady Polski przez Tuska i komunistów”. To tylko niektóre nagłówki TVP Info, które zostały wyemitowane podczas marszu 4 czerwca. Jak to wydarzenie relacjonują pracownicy telewizji publicznej?

Nagłówki TVP Info
fot. TVP Info/RadioZET.pl

TVP Info w charakterystyczny dla stacji sposób przedstawiło informację na temat niedzielnego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską. Marsz, na który do Warszawy przybyło tysiące obywateli z całej Polski, określono mianem „zdrady”.

„Marsz nienawiści” to nie wszystko. Nagłówki TVP Info

O godzinie 12:00 w Warszawie rozpoczął się marsz 4 czerwca, który ma upamiętnić częściowo wolne wybory z 1989 roku. Podczas tej ważnej dla dziejów najnowszej historii rocznicy głos zabrał m.in. były prezydent Lech Wałęsa, lider opozycji Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Marsz zgromadził tysiące osób, w tym także wyborców innych partii niż Platforma Obywatelska. Organizatorzy przekonywali, że jest to ponadpartyjny marsz przeciwko drożyźnie, ograniczaniu praw obywatelskich i temu, w jaki sposób Prawo i Sprawiedliwość sprawuje władzę. 

TVP Info tymczasem niezmienne bada związki opozycjonistów z czasów PRL-u ze Służbą Bezpieczeństwa. Na narrację pracowników telewizji publicznej uwagę zwrócili politycy, eksperci i dziennikarze.

Oto wybrane nagłówki wyemitowane na antenie TVP:

Nagłówki TVP
fot. Katarzyna Witwicka-Jurek/TVP Info

Relację z tego Marszu 4 czerwca śledzić można na stronie RadioZET.pl.

RadioZET.pl