Obserwuj w Google News

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym. "Tutaj też się przysłużę"

2 min. czytania
07.12.2022 10:46
Zareaguj Reakcja

"W grudniu br. Pan Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie" – czytamy w komunikacie NBP. Były prezes Telewizji Polskiej potwierdził informację przekazaną przez bank centralny.

jacek kurski w Banku Swiatowym
fot. Pawel Wisniewski/East News

Jacek Kurski nie wraca ani do mediów, ani do polityki. Jak podał NBP, były szef Telewizji Polskiej objął już stanowisko dyrektorskie szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. „Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym” – czytamy w komunikacie. Informacje o nowej pracy potwierdził Jacek Kurski.

Jacek Kurski w Banku Światowym. Nowa posada byłego szefa Telewizji Polskiej

„Potwierdzam: podjąłem zgodną z wykształcenie i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternative executive director w Banku Światowym, świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznych i ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze się przysłużę” – napisał na Twitterze Jacek Kurski.

Były szef Telewizji Polskiej podziękował za dotychczasową pracę. "Trzy miesiące po wypełnieniu misji odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej oraz przywrócenia Polakom pluralizmu i komfortu demokratycznego wyboru - raz jeszcze dziękuję szczególnie Widzom, Współpracownikom i Ludziom TVP, którzy w tym dziele byli ze mną - czas na nowe wyzwanie" - napisał Kurski. 

Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ma doświadczenie w sektorze publicznym zdobyte na szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m. in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska. Jacek Kurski pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego. Jako poseł na Sejm RP był zastępcą przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa.

Redakcja poleca

W dniu 5 grudnia br. Jacek Kurski po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego.

RadioZET.pl