Zamknij

Poszukiwania Woźniaka- Staraka. Nowe fakty o 27-latce, która była na łodzi

20.08.2019 18:05
Poszukiwania Woźniaka- Staraka. Nowe fakty o 27-latce, która była na łodzi
fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Trwają poszukiwania zaginionego na jeziorze Kisajno producenta filmowego i męża Agnieszki Szulim, Piotra Woźniaka- Staraka. Służby przeczesują teren już trzecią dobę. Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do nowych informacji na temat 27-latki, która podczas wypadku przebywała z Woźniakiem- Starakiem na motorówce. Kiedy łódź skręcała, oboje wpadli do wody. Młodej kobiecie udało się dopłynąć do brzegu o w własnych siłach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała WP Iwona Chruścińska, rzeczniczka policji w Giżycku, 27-latkę natychmiast przesłuchano i ustalono, że pochodzi z Łodzi.

Jest instruktorką żeglarstwa i pracuje w restauracji

Jak wynika z ustaleń WP, 27-letnia kobieta ma na imię Ewa. Według informacji serwisu od wielu lat zajmuje się branżą żeglarską, prowadzi liczne kursy i szkolenia, pracowała także w dwóch różnych ośrodkach jako instruktor. Ponadto dziennikarze ustalili – posiłkując się informacjami, znalezionymi w social-media 27-latki – że pracuje w jednej z mazurskich restauracji i dużo podróżuje.

Zobacz także

Autorzy tekstu mieli udać się do restauracji, w której zatrudniona jest łodzianka. Jak twierdzą, zostali wyproszeni z lokalu, a w ich stronę padły groźby ze strony „agresywnego mężczyzny”, który miał podejść do nich na parkingu przed budynkiem.

Dziennikarze ustalili wcześniej – również na podstawie zdjęć z portalu społecznościowego- jak wygląda auto 27-latki. Mieli oni zauważyć jej samochód zaparkowany pod restauracją, z której ich wyrzucono.

Zobacz także

Ponadto, około 30 minut po pojawieniu się dziennikarzy WP w restauracji, wszelkie informacje oraz zdjęcia widoczne wcześniej na profilu 27-latki miały zniknąć. Autorzy publikacji powołują się również na bliżej nieokreślone źródło, według którego spotkanie kobiety z producentem filmowym było już którymś z kolei.

Wypadek na jeziorze Kisajno i poszukiwania Piotra Woźniaka- Staraka

Prokuratura potwierdziła w poniedziałek, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, "pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie, mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia na jeziorze Kisajno".

Zobacz także

Według policji, z soboty na niedzielę przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i może zakłócać odpoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy MOPR odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie, której nikogo nie było. Silnik łodzi nie pracował.

W ocenie policjantów, rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób.

Zobacz także

Asp. Chruścińska mówiła wcześniej PAP, że z relacji odnalezionej kobiety wynikało, że płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła ok. stu metrów.

Policja informowała wówczas, że odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie zdrowia.

 

RadioZET/RadioZET.pl/PAP/Wirtualna Polska