Zamknij

Beata Szydło kandydatką w wyborach prezydenckich w 2025 roku?

25.11.2020 22:08
Beata Szydło
fot. Piotr Molecki /East News

Beata Szydło wystartuje w wyborach prezydenckich w 2025 roku? Jak dowiedział się "Super Express", to właśnie była premier a obecnie europosłanka może zostać kandydatka PiS w wyborach za 5 lat.

Beata Szydło będzie następczynią Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim? Według "Super Expressu" była premier, a obecnie europosłanka jest przygotowywana na wybory prezydenckie w 2025 roku.

- Motywacja Szydło jest prosta. Ona chce być prezydentem po Andrzeju Dudzie. Ma taki plan i do tego dąży - mówi jeden z informatorów w PiS. To m.in. dlatego Szydło nie wypowiada się publicznie na temat prawa aborcyjnego. Komentowanie tej kwestii mogłoby zaszkodzić wizerunkowi Beaty Szydło.

Beata Szydło wystartuje w wyborach prezydenckich w 2025 roku?

- Wypowiadanie się teraz w sprawie aborcji do niczego jej nie jest potrzebne i może jej tylko zaszkodzić. Marząc o prezydenturze, musi mieć potencjał na 51 proc. poparcia - przekonuje informator "Gazeta.pl".

W podobnym tonie wypowiadał się w Radiu ZET Marek Suski. - Myślę, że [Beata Szydło - przyp. red.] jest jedną z tych osób, które tę szansę [na objęcie stanowiska prezydenta - przyp. red.] mają - mówił polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Już dwie partie mogą zagrozić PiS. Fatalny sondaż dla Kaczyńskiego

Beata Szydło jest jedną z najbardziej popularnych polityczek PiS. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku Szydło uzyskała rekordowy w skali kraju wynik - 525 811 głosów. W latach 2015-2017 była szefową polskiego rządu.

RadioZET.pl/ Gazeta.pl/ Super Express/ Radio ZET

C