Zamknij

Ludzkie zwłoki znalezione za kościołem. Mogły tam leżeć od wielu miesięcy

09.09.2022 13:46

W masywie leśnym za kościołem w miejscowości Przeginia (woj. małopolskie) znaleziono ludzkie zwłoki. Zdaniem śledczych były one w stanie zaawansowanego rozkładu i mogły tam leżeć nawet przez kilka miesięcy.

Zwłoki
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

Makabrycznego odkrycia - o którym poinformowała "Gazeta Krakowska" - dokonano w środę w miejscowości Przeginia w powiecie krakowskim (woj. małopolskie). Ludzkie zwłoki znaleźli grzybiarze przebywający w masywie leśnym za kościołem. Na miejsce przybyły policja oraz straż pożarna.

Przeginia. Ludzkie zwłoki znalezione za kościołem

- Potwierdzam, że znaleziono szczątki człowieka. Nie możemy podać szczegółowych informacji, Trwają czynności na miejscu z udziałem śledczych i prokuratora - informowała w środę kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Ciało było w stanie zaawansowanego rozkładu i mogło tam leżeć od wielu miesięcy. "Gazeta Krakowska" powołała się na relacje mieszkańców. Twierdzili oni, że szczątki mogą należeć do młodego mężczyzny, który zaginął pod koniec ubiegłego roku.

Mężczyzna pochodził z jednej z sąsiednich wiosek i do dziś się nie odnalazł. Śledczy jednak nie potwierdzili jeszcze tożsamości denata. Na razie policja i prokuratura pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska