Zamknij

Wybuch wulkanu na Bali. Odwołano część lotów

25.05.2019 17:28
Bali wulkan Agung
fot. Twitter screen/Amit Paranjape

Erupcja wulkanu na indonezyjskiej wyspie Bali. Nie ma doniesień o ofiarach, ale z uwagi na zagrażający lotom pył wulkaniczny, część połączeń na uwielbianą przez turystów wyspę musiała zostać odwołana.

Do erupcji wulkanu Agung na Bali doszło w nocy z piątku na sobotę. Według informacji indonezyjskiej agencji ds. katastrof erupcja trwała kilka minut. Jak podały później miejscowe służby, lawa rozprzestrzeniła się na obszarze o promieniu ok. 3 kilometrów od krateru.

Na okoliczne wioski opadł pył wulkaniczny, ale nikomu nic się nie stało.  Mimo to turyści i mieszkańcy proszeni są o omijanie okolicy wulkanu.

Część nocnych lotów została odwołana. W sobotę powiadomiono, że samoloty linii Qantas Airways, JetStar i Virgin Airlines kursują już zgodnie z planem, choć w sieci pojawiają się doniesienia podróżnych o sporych utrudnieniach.

ZOBACZ:  Bali - 8 największych atrakcji „wyspy bogów”

Alarm wulkaniczny na Bali

Władze Bali pod koniec 2017 roku ogłosiły alarm wulkaniczny, co jest związane z wzmożoną aktywnością wulkanu Agung. Alarm doprowadził wówczas do chaosu. Od tego czasu poziom stanu alarmowego został obniżony.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC