Obserwuj w Google News

Koszmarna czołówka citroena z autobusem. Dwie osoby zginęły na miejscu

2 min. czytania
27.02.2023 12:25
Zareaguj Reakcja

Dwie osoby zginęły w wypadku samochodu osobowego i autobusu, do którego doszło w poniedziałek o poranku w powiecie płońskim na Mazowszu. - Trzy inne osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitali – poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Kadłubówka. Wypadek autobusu i citroena
fot. screen: KP PSP w Płońsku/Facebook (2)

Do koszmarnego wypadku autobusu i osobowego citroena doszło około godz. 9.20 w poniedziałek 27 lutego. Jak wskazała rzeczniczka policji z Płońska, pojazdy zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 632 na wysokości miejscowości Kadłubówka, między Nowym Miastem a Płońskiem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem, jadąc w kierunku Płońska, na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg, zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku autobusem, a następnie dachował w przydrożnym rowie – powiedziała policjantka. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej - wynika z informacji Komendy Powiatowej PSP w Płońsku. 

Kadłubówka. Wypadek citroena i autobusu. Zginęły dwie osoby

Citroenem podróżowało pięciu mężczyzn. Dwóch z nich zginęło na miejscu, trzech w stanie ciężkim zostało przetransportowanych do szpitali. Jednego z nich zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie.

Autobusem jechały dwie osoby, nic im się nie stało. Droga w miejscu wypadku została zablokowana. Z relacji lokalnych mediów wynika, że na miejscu pracowali strażacy, policjanci i medycy, zajmując po wypadku jezdnię na całej jej szerokości.

Policjanci policji pod nadzorem ustalają przyczyny tragedii. Utrudnienia po kraksie mogą potrwać kilka godzin. Wyznaczone zostały objazdy.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZEt.pl/PAP - Ilona Pecka/Płońsczak - Facebook