Obserwuj w Google News

Rok szkolny 2021/2022. Wyższe oceny dla zaszczepionych uczniów. Rodzice oburzeni

2 min. czytania
08.09.2021 11:11
Zareaguj Reakcja

Wyższe oceny dla zaszczepionych i ostatnie miejsca w ławkach dla niezaszczepionych dzieci - tak nauczyciel biologii w węgierskim mieście Tamasi postanowił segregować uczniów. Po proteście rodziców był zmuszony się z tego wycofać. 

Szkoła
fot. Shuetterstock

Rok szkolny 2021/2022 trwa również na Węgrzech. Jak podaje miejscowy dziennik ''Blikk'', nauczyciel w szkole podstawowej w Tamasi oznajmił uczniom na początku roku, że na jego lekcjach niezaszczepieni będą musieli siedzieć osobno z tyłu, żeby nie kaszleć na zaszczepionych.

Rok szkolny 2021/2022. Wyższe oceny dla zaszczepionych uczniów

Jeden z rodziców powiedział dziennikowi, że według relacji jego dziecka pedagog nieustannie robił niezaszczepionym uwagi, a także zapowiedział klasie, że dzieciom mającym zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19 będzie dawał stopnie o jedno oczko lepsze.

Rodzice złożyli na nauczyciela skargę do dyrektora Laszlo Gasparicsa. – Rodzice powiedzieli mi, że jeden z moich kolegów popadł w przesadę [...] Wezwałem go, porozmawiałem z nim i udzieliłem ustnego ostrzeżenia, bo u nas nikt nie może być traktowany z powodu szczepienia ani lepiej, ani gorzej – powiedział dyrektor. 

Redakcja poleca

Jak dodał, pedagog obiecał, że we wszystkich klasach wycofa się z wprowadzonych przez siebie zasad. Gasparics podkreślił, że nauczyciel biologii jest dobrym człowiekiem i dobrym pedagogiem.

Sekretarz stanu ds. edukacji publicznej Istvan Gyoergy poinformował przed powrotem uczniów do szkół, że prawie 40 proc. dzieci powyżej 12. roku życia zostało już na Węgrzech zaszczepionych przeciw Covid-19. W kraju od kilku tygodni pogarsza się sytuacja epidemiczna. Według wtorkowych danych w ciągu ostatniej doby stwierdzono 130 nowych zakażeń. Zmarło 4 chorych na Covid-19. Liczba osób wymagających hospitalizacji wzrosła do 210.

RadioZET.pl/PAP - Małgorzata Wyrzykowska