Obserwuj w Google News

Morze wyrzuciło szczątki. "Każdy był rozdarty, brakowało im wątroby"

2 min. czytania
03.03.2023 14:36
Zareaguj Reakcja

Na plaży Pearly Beach w RPA znaleziono szczątki jedenastu rekinów. Jak informują lokalne media, "każdy z nich był rozdarty, brakowało im też wątroby". Wszystkie rekiny były samicami.

szczątki rekinów
fot. Facebook: Marine Dynamic Academy

Morze wyrzuciło na brzeg plaży Pearly Beach szczątki jedenastu rekinów. Naukowcy zwracają uwagę, że wszystkie pozbawione były wątroby. Okazuje się, że rekiny są kolejnymi ofiarami agresywnej pary orek, która poluje na konkretny organ.

- Obserwowaliśmy dwie orki nurkujące na małym obszarze przez prawie dwie godziny, zanim odpłynęły na brzeg - powiedział Ralph Watson, który śledził orki na statku Marine Dynamics. Zgodnie z jego relacją, para zabiła 17 rekinów w ciągu kilku godzin w wodach w pobliżu nadmorskiego miasta Gansbaai.

Redakcja poleca

Morze wyrzuciło szczątki jedenastu rekinów. "Nie miały wątroby"

- Każdy rekin był rozdarty i brakowało mu wątroby - powiedziała Alison Towner, badaczka z Rhodes. Wiadomo także, że wszystkie rekiny były samicami i miały podobne rany do innych, zabitych wcześniej. - To największa liczba rekinów, które orki zabiły w tym obszarze, za jednym razem - dodała.

Orki wykorzystują pracę zespołową do zabijania większych lub liczniejszych zwierząt. W wodach w pobliżu Gansbaai odnotowano zwiększenie ich populacji. Gatunek ten powędrował do bezpieczniejszych ekosystemów.

"Interakcje drapieżnik-ofiara między białymi rekinami, innymi rekinami przybrzeżnymi i orkami stają się coraz poważniejsze w Afryce Południowej i oczekuje się, że będą miały wyraźny wpływ na ekosystem" - napisano w raporcie Alison Towner.

Orki atakują wątroby rekinów, ponieważ są one bogate w składniki odżywcze i olej. Następnie żywią się tym organem.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ 9news.com/ Miami Herald