Obserwuj w Google News

Michał Woś: Zbigniew Ziobro takiego orzeczenia nie będzie przestrzegał. Ono łamie Konstytucję

5 min. czytania
26.09.2023 13:52
Zareaguj Reakcja

- Zbigniew Ziobro takiego orzeczenia nie będzie przestrzegał. Skandaliczne orzeczenie łamie wolność słowa - powiedział Michał Woś w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Michał Woś
fot. Radio ZET

ezembed

Warszawski Sąd Okręgowy zabronił Zbigniewowi Ziobro wypowiadania się na temat Agnieszki Holland. - Skandaliczne orzeczenie, skandaliczne postanowienie, łamie Konstytucję, łamie wolność słowa. Łamie Konstytucję w tym miejscu, że mamy wolność słowa. Jeżeli pani Holland może obrażać polski mundur, a potem w wywiadach bardzo szeroko mówi o faszystowskim państwie, brunatnych koszulach. Ktoś jej odpowiada, zgodnie z prawdą, że nie pozwolimy pluć na polski mundur. Zbigniew Ziobro takiego orzeczenia nie będzie przestrzegał - powiedział Michał Woś – wiceminister sprawiedliwości, Suwerenna Polska, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.  

- Zbigniew Ziobro minister sprawiedliwości nie będzie przestrzegał orzeczenia sądu? Czy Z. Ziobro jest ponad prawem? – zapytała Beata Lubecka. - Skandalicznego. Naruszającego Konstytucję. Naruszającego orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Minister Ziobro nie jest ponad prawem. Działa zgodnie z prawem, zgodnie z Konstytucją. Konstytucja każdemu gwarantuje wolność słowa, tym bardziej w takich przypadkach, gdy ktoś skrajnie pluje na polski mundur – zaakcentował wiceminister sprawiedliwości.

„Tak, jak propagandysta stalinowski fałszował rzeczywistość, tak teraz pani Holland fałszuje rzeczywistość” - Ale porównywanie Agnieszki Holland do propagandzistki III Rzeszy? – zauważyła prowadząca. - Tak się zachowuje. Wtedy, kiedy pani A. Holland siedziała na kolanach Bieruta, jako córka stalinowskiego propagandysty plującego na żołnierzy, mama Zbigniewa Ziobry była obrażana, jako córka rzekomo bandyty, bo taka była propaganda komunistyczna, jako córka oficera AK związanego z podziemnym kontrwywiadem. Tak, jak propagandysta stalinowski fałszował rzeczywistość, tak teraz pani Holland fałszuje rzeczywistość. Z. Ziobro na to odpowiada tak, jak jego mam w młodości nie mogła na to odpowiedzieć, bo wtedy państwo było totalitarne – stwierdził Woś.

"To, co robi ten sąd i ten konkretny sędzia, to jest po prostu akt cenzury, skandaliczne naruszenie Konstytucji i naruszenie wolności słowa"

"Ojciec pani Holland pluł na żołnierzy niezłomnych AK, a teraz ona pluje na tych, którzy noszą polski mundur" - W Polsce pani Holland o tym nie mówi, a zagranicą mówi, że wszystko ma udokumentowane, niech pokaże te dokumenty. To jest stek bzdur antypolskich. Film  współprodukowany przez niemieckie stacje telewizyjne, współfinansowany przez Platformę i PSL samorządy warszawskie, samorząd Mazowsza i uważam, że to jest po prostu antypolska narracja, która psuje wizerunek Polski. 

[pieniądze na film Zielona granica- red.] - Lepiej wziąć od tych samych ludzi i tych samych instytucji, którzy finansowali serial „Nasze matki, nasi ojcowie” niemiecki. Wtedy było wspólne oburzenie w Polsce, o tamten film. W tej chwili są środowiska w Polsce niestety, które próbują bronić tych antypolskich narracji, które rozlewają się po świecie – zaakcentował wiceminister sprawiedliwości.

„To jest propagandowy film, w stylu goebbelsowskiej propagandy. Ja powtórzę - tylko świnie siedzą w kinie” - „Zieloną granicę” w kinach obejrzało już ponad 140 tys. widzów. Czy podpisuje się pan pod słowami, że osoby, które obejrzały ten film w kinie, to są świnie? – zapytała gospodyni programu.  - To jest propagandowy film, w stylu goebbelsowskiej propagandy. Ja powtórzę „tylko świnie siedzą w kinie”. Mogę powtórzyć to hasło, tak uważam. Nie powinno się wspierać tego rodzaju propagandy, przez chodzenie na ten film. Jaki szacunek dla rodaków pokazuje pani Holland, tworząc film z gruntu fałszywy, tworząc film plujący na Polskę. Tak to było w PRL-u, o czym doskonale wie ojciec pani Holland stalinowski propagandysta, jak wygląda propaganda – stwierdził Woś.

- Ojciec pani Holland pluł na żołnierzy niezłomnych AK, a teraz ona pluje na tych, którzy noszą polski mundur i bronią polskich granic. Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków podziela moje zdanie, a nie broni tego paszkwila antypolskiego.  

"Stefan Niesiołowski jest jednym z największych, wyjątkowych nikczemników, jakich kojarzy świat polityki"  Stefan Niesiołowski został prawomocnie uniewinniony przez sąd II instancji. To jest porażka prokuratury ministra Ziobry? - Nie, nie, nie. W wyniku działań operacyjnych prokuratury, jest niepodważalna wiedza o tym, że mógł przyjmować korzyści majątkowe i osobiste w postaci usług prostytutek. Prokuratura będzie rozważała zastosowanie nadzwyczajnych środków zaskarżenia i już prokuratorzy prowadzący tę sprawę, podejmą decyzję - powiedział Michał Woś – wiceminister sprawiedliwości, Suwerenna Polska, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.  

- Prokuratura prowadząc postępowanie opiera się na tym materiale dowodowym, który zdoła zgromadzić z czynności operacyjnych.
- Czyli sądy się pomyliły?
- W tym przypadku być może uznały, że nie wystarczająco jest udowodnione działanie w tym zakresie przyjęcia korzyści majątkowej.

- Stefan Niesiołowski mówił, że to jest wyjątkowa nikczemność.
- Akurat Stefan Niesiołowski jest jednym z największych, wyjątkowych nikczemników, jakich kojarzy świat polityki. Już nie, szczęśliwie, w świecie polityki. Każdy pamięta, co się działało tych 8 lat  temu, jak jeszcze był w Sejmie.

#LUBECKA Wy jesteście święci. A co to za afera dwóch wież? Sprawa zaorana.

O listach rozesłanych do proboszczów Michał Woś nic nie wie, ale „ jak najbardziej przyklaskuje tej inicjatywie” 

Dlaczego Suwerenna Polska rozesłała listy do proboszczów ws. zbliżających się wyborów? - A rozesłaliśmy? Nic o tym nie wiem.  Bardzo dobra inicjatywa Marii Kurowskiej, jeżeli takie pismo poszło, bo zawsze im więcej modlitwy tym lepiej zwłaszcza za Polskę. Wierzymy. Wygramy, wygramy i będziemy samodzielnie rządzić. Zawsze w dobrej, czy złej doli dobrze jest się uciekać do opaczności - powiedział Michał Woś – wiceminister sprawiedliwości, Suwerenna Polska, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.   

- Ale to nie jest państwo świeckie?
- Oczywiście Konstytucja nasza stanowi, że Polska jest świecka, ale my nie mamy modelu francuskiego, czyli agresywnego rozdzielenia instytucji państwa od kościoła, tylko przyjaznej współpracy.
- A ile takich listów zostało wysłanych?
- Nic o ty nie wiem, jeżeli to biuro poselskie pani kurowskiej rozesłało, to trzeba dopytać pani poseł Kurowskiej. Ja jak najbardziej przyklaskuje tej inicjatywie. To jest słuszny pomysł, słuszna idea.

@MWosPL: Podjęcie inicjatywy zmiany traktatów europejskich jest faktem… z inicjatywy Niemców i Francuzów, w tych traktatach, gdzie zawiera się jednomyślność w kluczowych sprawach.

@MWosPL: [poseł Kowalski – red.] On nie atakuje mniejszości niemieckiej. On domaga się równego traktowania…

@MarekKubala1962: Czy 1005 dni ! rażącej przewlekłości w spr. skargi nadzwyczajnej , której dopuścił się Minister Sprawiedliwości wobec obywatela, to jest ten nowy standard praworządności (...)?

RadioZET.pl