,

29-latek złamał przepisy i wszedł do komory. Nie udało się go uratować

24.03.2023 12:59

29-letni mężczyzna z okolic Błędowa (woj. mazowieckie) zginął, bo nie zastosował się do zasad panujących w komorze z jabłkami. Próba przywrócenia czynności życiowych trwała blisko godzinę, ale na pomoc było za późno. Policja alarmuje, że to kolejny tego typu tragiczny wypadek w ostatnim czasie.

tragiczna śmierć w Grójcu
fot. Damian Klamka /East News

18 marca policja z Grójca otrzymała informację o nieprzytomnym mężczyźnie, który leży w chłodni na jabłka w miejscowym zakładzie. Okazało się, że był to 29-letni pracownik firmy, mieszkający w okolicach Błędowa. Policjanci natychmiast rozpoczęli reanimację. Następnie kontynuował ją zespół ratownictwa medycznego.

Błędów. 29-latek złamał przepisy. Umarł w komorze na jabłka

Próba przywrócenia czynności życiowych 29-latka trwała blisko godzinę, ale zakończyła się niepowodzeniem. Życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Było jasne, że 29-latek złamał obowiązujące w chłodni procedury i wszedł do niej bez odpowiedniego przygotowania, co ostatecznie miało tragiczny skutek.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. "Ustalono, że 29-latek wszedł do komory, w której przechowywane są jabłka w warunkach kontrolowanej atmosfery. Warunki w jakich przechowywane są owoce są śmiertelne dla człowieka. Podobne zdarzenia miały już miejsce na terenie powiatu grójeckiego, dlatego apelujemy o rozwagę i zadbanie o własne bezpieczeństwo. Podstawową zasadą jest uprzytomnienie sobie, że komora kontrolowanej atmosfery jest pomieszczeniem beztlenowym, czyli śmiertelnie niebezpiecznym dla człowieka" - przekazała policja.

Do komory można wejść tylko po uprzednim przygotowaniu. Są dwie możliwości - należy albo komorę rozhermetyzować i napowietrzyć, czyli doprowadzić do bezpiecznego stężenia tlenu w komorze, albo użyć aparatu tlenowego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Policja/ echodnia.eu

Logo radiozet Dzieje się