Zamknij

Nie żyje Anna Wasilewska, posłanka KO. Miała 63 lata

06.04.2021 21:52
Anna Wasilewska nie żyje
fot. PAP

Anna Wasilewska nie żyje. O śmierci posłanki Koalicji Obywatelskiej poinformował szef PO Borys Budka. "Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia" - napisał polityk.

Anna Wasilewska nie żyje. Posłanka KO miała 63 lata. O jej śmierci poinformował szef PO Borys Budka. 

"Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał na Twitterze.

Słowa pożegnania zamieścili też w mediach społecznościowych inni politycy KO. "Dziś odeszła od nas posłanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, bardzo dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na Twitterze szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Anna Wasilewska nie żyje. Posłanka Koalicji Obywatelskiej miała 63 lata

Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka napisała na Twitterze: "Ania - dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie...". "Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich" - dodała.

"Czasem śmierć przychodzi za wcześnie, wtedy nie umiemy się z nią pogodzić. Zmarła nasza koleżanka, posłanka Anna Wasilewska. Wyrazy współczucia dla bliskich. R.I.P." - napisała na tym samym portalu wiceszefowa klubu KO Katarzyna Lubnauer.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej.

RadioZET.pl