Zamknij

Radny PiS zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Policja musiała użyć gazu

13.11.2019 14:52
Radny PiS kierował po pijanemu
fot. Shutterstock

Policja zatrzymała w poniedziałek lubińskiego radnego w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał nie stosować się do poleceń policjantów; użyto wobec niego gazu. Przewodnicząca Rady Miasta Lubina Bogusława Potocka potwierdziła PAP, że zatrzymany to miejski radny PiS.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie asp. szt. Sylwia Serafin powiedziała PAP, że w poniedziałek na terenie powiatu lubińskiego policja zatrzymała mężczyznę w związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zobacz także

– Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na obecność alkoholu w organizmie, w związku z tym został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi – podała policjantka. Poinformowała, że w trakcie interwencji mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów. „Policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego, w tym gazu” – dodała. Policja czeka teraz na wyniki badania krwi.

Zobacz także

Przewodnicząca Rady Miasta Lubina Bogusława Potocka potwierdziła PAP, że zatrzymany to miejski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Jestem zbulwersowana zachowaniem radnego, przewodniczącą rady miasta jestem od wielu lat i nie pamiętam, żeby doszło wcześniej do podobnej sytuacji.

Bogusława Potocka, Przewodnicząca Rady Miasta w Lubinie

Zobacz także

Szefowa klubu radnych PiS Patrycja Rozmus poinformowała, że radny złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie PiS. „Kategorycznie potępiamy takie zachowania i nie ma na to naszej zgody. Jeżeli informacje przekazane przez media i policję potwierdzą się, to radny musi ponieść wszelkie prawne konsekwencje. Odcinamy się od takich zachowań, nie są one godne funkcji radnego” – powiedziała.

RadioZET.pl/ PAP