Zamknij

"Będziemy walczyć z okupantem brukselskim". Bulwersujące słowa posła PiS

10.09.2021 08:41
Marek Suski o okupacji brukselskiej
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

"Będziemy walczyć z okupantem brukselskim" – powiedział w czwartek poseł PiS Marek Suski podczas uroczystości 76 rocznicy uwolnienia żołnierzy AK z więzienia UB w Radomiu.

Marek Suski po raz kolejny zbulwersował opinię publiczną. Jako kolejny wysoko postawiony polityk PiS zakwestionował członkostwo w UE.

Oberwało się też władzom Radomia, kwestionującym politykę rządzących. – Czasem się zdarza się tak, że ich dzieci czy wnuki sprawują władzę. No niestety tam są dzieci milicjantów, Milicji Obywatelskiej. Mamy niestety również takich, którzy podczas radomskiego czerwca, gdzie robotnicy radomscy wystąpili przeciwko drakońskiej władzy komunistycznej, byli szefami Milicji Obywatelskiej i dzisiaj ich dzieci też są po tamtej stronie – mówił Suski.

Marek Suski: "Będziemy walczyć z okupantem brukselskim"

Najbardziej oburzył jednak na koniec, gdy zestawił tragedie okupacji hitlerowskiej, a potem sowieckiej z członkostwem Polski w UE. Uczynił to w znamiennym momencie, na rocznicę uwolnienia żołnierzy podziemia niepodległościowego z więzienia UB.

- Polska walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają doprowadzić Polskę do porządku, rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków - słyszymy na nagraniu z przemówienia Suskiego.

Materiał z wystąpienia Suskiego udostępnił w mediach społecznościowych poseł KO Konrad Fryszak. Słowa posła PiS padły w czasie narastających sporów na linii Polska-UE, gdy Komisja Europejska wniosła do TSUE o ukaranie Polski za nieprzestrzeganie wyroku Trybunału, który zobowiązał Polskę do zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, nieuznawanej za sąd.

RadioZET.pl/Twitter

C