Zamknij

"Grupa przebierańców postanowiła wyprowadzić Polskę z UE". Manifestacja po wyroku TK

10.10.2021 20:20
Protesty
fot. Andrzej Iwanczuk/East News

W niedzielę o godz. 18 na Placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. - W tym krytycznym, przełomowym momencie czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami pseudo-Trybunału i partii rządzącej, która już bez "owijania w bawełnę" podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej - mówił były premier oraz szef PO Donald Tusk, inicjator wydarzenia. Podobne protesty odbyły się także w innych miastach Polski. 

  • W niedzielę w całej Polsce odbyły się manifestacje po wyroku TK, który 3 dni wcześniej orzekł, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją.
  • Największa manifestacja odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie - uczestniczyło w niej między 80 a 100 tys. osób. Próbowali ją zagłuszyć kontrmanifestanci ze środowisk narodowych.
  • - W tym krytycznym, przełomowym momencie czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami pseudo-Trybunału i partii rządzącej, która już bez "owijania w bawełnę" podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej - mówił były premier oraz szef PO Donald Tusk.
  • Mocne przemówienia miała także weteranka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, która w pewnym momencie krzyknęła "milcz, głupi chłopcze" do jednego z zagłuszających demonstrację narodowców.
  • Na stołecznej Starówce przemawiali także m.in. Rafał Trzaskowski, Jerzy Owsiak, Marta Lempart, Maja Ostaszewska czy Adam Bodnar.

RadioZET.pl

C