Obserwuj w Google News

Szef Gabinetu Prezydenta o Lex-TVN: W tym kształcie, prezydent zawetuje ustawę

2 min. czytania
06.09.2021 16:15
Zareaguj Reakcja

- Prezydent Andrzej Duda publicznie wyrażał obiekcje [ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji - red.]. Mówił o kwestiach dotyczących wolności gospodarczej, wolności słowa, czy o relacjach z naszymi partnerami zagranicznymi. Prezydent mówił wprost, [ jeżeli ustawa zostanie przyjęta - red.] w tym kształcie, jest gotowy do zawetowania tej ustawy - mówił szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot w Radiu ZET. 

Paweł Szrot
fot. Jakub Szymczuk/ KPRP

Dopytywany przez prowadzącą Joannę Komolkę o proces legislacyjny tzw. Ustawy Lex-TVN, odpowiedział: “Wariantów jest kilka. Jeżeli nie będzie poprawek do ustawy i wróci ona do Sejmu w takim samym kształcie, to prezydent zapowiedział weto”.

- Andrzej Duda przekazał bardzo konkretną opinię w sprawie tej ustawy - podkreślił Paweł Szrot w Radiu ZET. Gość Radia ZET podkreślił, że prezydent brał pod uwagę wszystkie okoliczności związane z wprowadzeniem tej ustawy. 

"Mam nadzieję, że 30 dni stanu wyjątkowego wystarczą"

- Powody wprowadzenia stanu wyjątkowego są oczywiste dla wszystkich Polaków. Dzisiaj trwa debata, są na niej obecni przedstawiciele rządu i prezydenta, opozycja na pewno otrzyma odpowiedzi na wszystkie pytania - mówił Paweł Szrot w audycji "Gość Radiu ZET". 

Szef Gabinetu Prezydenta przyznał, że Andrzej Duda wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami rządu i służb bezpieczeństwa. - Prezydent otrzymał wszystkie informacje i na ich podstawie podjął decyzję o podpisaniu rozporządzenia - podkreślił Gość Radia ZET.

- Mam nadzieję, że 30 dni stanu wyjątkowego wystarczą do monitorowania sytuacji [na granicy polsko-białoruskiej - red.] i wdrożenia odpowiednich działań. Nie podejmę się jednak spekulacjom, czy te 30 dni faktycznie wystarczy. Rząd na pewno będzie obserwował tę sytuację - przyznał Paweł Szrot w Radiu ZET.

Paweł Szrot był pytany na antenie Radia ZET o możliwość przeniknięcia na teren Polski żołnierzy rosyjskich lub białoruskich. Szef Gabinetu Prezydenta odpowiedział: “Jest to realna obawa. Mam pełne zaufanie do Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, że będą robiły wszystko, żeby takie ataki udaremnić. Potrzebują do tego konkretnych przepisów i mam nadzieję, że dziś Sejm je utrzyma”.

Andrzej Duda skierował list do prezydenta Joe Bidena dot. akcji ewakuacyjnej Afgańczyków w Kabulu

- Polacy i Amerykanie ściśle współpracowali [przy akcji ewakuacyjnej Afgańczyków w Kabulu - red.]. Zakończyła się ona sukcesem. Kilkaset Afgańczyków trafiło do Polski i zostaną oni przyjęci przez nasz kraj - mówił szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Pytany przez prowadzącą "Gościa Radia ZET" o współpracę polsko-amerykańską przy akcji ewakuacyjnej na lotnisku w Kabulu, odpowiedział: “Andrzej Duda skierował list do prezydenta Joe Bidena dotyczący współpracy przy ewakuacji tych Afgańczyków, którzy są autentycznymi uchodźcami”

RadioZET.pl