Zamknij

Spotkanie Donald Trump–Kim Dzong Un. Ten gest jest mocno krytykowany [WIDEO]

Redakcja
15.06.2018 07:34
Spotkanie Donald Trump–Kim Dzong Un. Ten gest jest mocno krytykowany [WIDEO]
fot. PAP/EPA

Choć spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem w Singapurze trwało kilka godzin i już się zakończyło, nie milkną komentarze na temat gestów, zachowania i skutków dla dyplomacji. Komentatorzy zwracają uwagę na to, że na rozmowie najbardziej skorzystał Kim Dzong Un. Tymczasem prezydent USA jest ostro krytykowany za pewien gest, który został uchwycony na kamerach i jest pokazywany w telewizji północnokoreańskiej jako symbol zwycięstwa. 

Zobacz także

W sieci krąży filmik, na którym widać, że generał Korei Północnej salutuje Donaldowi Trumpowi. Ten również salutuje, a następnie podaje rękę wojskowemu. Ta scena jest pokazywana w telewizji Korei Północnej jako ważny wydźwięk całego spotkania Trump-Dzong Un. Media zachodnie również skłaniają się ku opinii, że to Kim Dzong Un jest największym wygranym tego szczytu. „The Economist” umieścił nawet na swojej najnowszej okładce frazę „Kim Dzong Win”.

Spotkanie Trump–Kim (nie na żywo, tylko z opóźnieniem) relacjonowała też główna stacja telewizji Korei Północnej. Wyemitowano nawet specjalny dokument z ważnymi momentami szczytu w Singapurze. Na pojawienie się Donalda Trumpa trzeba trochę poczekać (w Pjongjangu to nie on jest przecież najważniejszy), ale scena z prezydentem USA wywołuje wiele komentarzy. 

Na krótkim wideo opublikowanym przez CNN widać, jak Donald Trump wita się z członkiem władzy Korei Północnej. Prezydent USA wyciąga rękę do generała Korei Północnej z zamiarem przywitania się, a ten mu salutuje. Po chwili zastanowienia Trump również salutuje i podaje rękę wojskowemu. Na dalszym planie widać Kim Dzong Una, który szeroko uśmiecha się, widząc to przywitanie. 

Scena wywołała oburzenie wśród zachodnich komentatorów. 

Całą relację telewizji północnokoreańskiej ze spotkania z Trumpem można znaleźć w sieci. 

RadioZET.pl/KM