Zamknij

Kaczyński odwiedził Wawel. Pojechał do Krakowa mimo epidemii koronawirusa

19.03.2020 17:11
Jarosław Kaczyński
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Jak informuje "Fakt", Jarosław Kaczyński - pomimo skierowanych do Polaków zaleceń o pozostawaniu z domu i unikaniu większych skupisk ludzi - udał się na Wawel. Prezes PiS, jak co miesiąc, odwiedził bowiem grób swojego brata oraz bratowej, którzy przed 10 laty zginęli w Smoleńsku. W Krakowie towarzyszyła mu była premier Beata Szydło. 

W środę 18 marca przypadała kolejna miesięcznica pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu, który odbył się 18 kwietnia 2010 roku. Od tego czasu prezes PiS raz w miesiącu, niezależnie od tego, w jakiej jest formie i co działoby się w państwie, przybywa do Krakowa, by odwiedzić grób brata i bratowej.

Zobacz także

Jak informuje "Fakt", tak było i tam razem, mimo szalejącej wokół epidemii koronawirusa oraz zaleceń, aby pozostawać w domu bądź ograniczyć wychodzenie poza miejsce zamieszkania do absolutnego minimum. 

Jarosław Kaczyński - pomimo przekroczenia 70-tki, co kwalifikuje go do grupy najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem - postanowił jednak, jako co miesiąc, udać się na Wawel. Tym razem jednak towarzystwo miał skromne: w tej chwili zadumy obecni z nim byli tylko ochroniarze oraz była premier, a obecnie eurodeputowana PiS Beata Szydło. 

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło dotychczas aż 325 przypadków koronawirusa na terenie Polski. Zanotowano także pięć przypadków śmierci osób z COVID-19. 

Zobacz także

W celu zatrzymania procesu rozprzestrzeniania się wirusa, władze państwowe zdecydowały o zamknięciu szkół, uczelni, kin, teatrów, muzeów, lokali gastronomicznych i klubów. Ograniczono także działalność galerii handlowych. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/fakt24.pl