Pić piwo, podróżować i zarabiać tysiące dolarów. Praca marzeń czeka na chętnych

Pić piwo i podróżować po USA - takie zadania stoją przed pracownikiem poszukiwanym na nową posadę w renomowanym waszyngtońskim instytucie Smithsonian, największym na świecie zespole muzeów i ośrodków badawczo-edukacyjnych. Roczna pensja to 64 650 dol.

Choć opis brzmi zabawnie, pracownik wcale nie będzie miał okazji do lenienia się. Zatrudniona osoba otrzyma trzyletni kontrakt, w ramach którego będzie musiała opisać amerykańską kulturę browarnictwa.

Zadaniem pracownika będą przede wszystkim podróże po wszystkich zakątkach kraju w celu zaznajomienia się z warzonymi tam piwami i lokalnymi tradycjami piwowarskimi. W tym czasie będzie musiał dokumentować pracę badawczą artykułami, a także wystawami muzealnymi. Wydatki poniesione na piwo i podróże będą w całości zwracane.

CZYTAJ TEŻ: Szukają trenerów pokemonów

– Setki tysięcy internautów przejrzało ofertę - powiedziała szefowa departamentu Susan Evans. – Sądzę, że zrobiła ona tyle hałasu ponieważ ludzie są zadowoleni, że wreszcie interesujemy się czymś, co ich dotyczy – dodała. Zaznaczyła jednocześnie, że oczekiwania wobec kandydata są wysokie; ma on mieć jednocześnie dyplom z historii i z handlu.

Posadę sfinansuje Brewers Association, czyli amerykańskie lobby producentów piwa. Termin składania kandydatur mija 10 sierpnia.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: