Zamknij

500 plus dla niepełnosprawnych? Hartwich: naszych oczu to nie zamydli

Joanna Zaremba
19.05.2019 13:14
500 plus dla niepełnosprawnych? Hartwich: naszych oczu to nie zamydli
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

- Uważamy to za wielki nietakt ze strony pana premiera, jeżeli mówi, że wdroży to za kilka miesięcy, kiedy nie wiadomo, czy ci ludzie będą u władzy (...) To jest próba wyciszenia naszego protestu. Oczywiście nasz protest będzie 23 maja - tak o propozycji PiS-u dodatku 500 zł dla niepełnosprawnych powiedziała Radiu ZET jedna z matek, które protestowały w Sejmie, Iwona Hartwich.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Naszych oczu to nie zamydli. Protestowaliśmy 40 dni w Sejmie, nie odrzucaliśmy żadnego polityka. Pan premier mógł przyjść do na kilkukrotnie i zapoznać się z tą sprawą. To co teraz mówi pan premier? Proszę przekazać panu premierowi: niech dzisiaj uchwalają w Sejmie 500 złotych dla osób niepełnosprawnych po 18 roku życia. Wtedy uwierzymy - stwierdziła Iwona Hartwich. Dodała, że dopiero wtedy osoby niepełnosprawne i ich rodzice uwierzą w intencje rządu.

Zobacz także

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS-u w Krakowie zapowiedział, że w ciągu "najbliższych kilku miesięcy" państwo chce przekazać niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia comiesięczny, stały dodatek "w wysokości najprawdopodobniej 500 złotych”.

RadioZET