Zamknij

Donald Trump przyleci do Polski. Wizyta dłuższa niż planowano

30.07.2019 13:22
Donald Trump w Polsce
fot. PAP

Prezydent USA Donald Trump będzie przebywał z wizytą w Polsce od 31 sierpnia wieczorem do 2 września. 1 września weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie – poinformował szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister podkreślił, że o szczegółach wizyty poinformuje w oficjalnym komunikacie Biały Dom, prawdopodobnie jeszcze we wtorek. Będzie to druga wizyta Donalda Trumpa w Polsce od momentu zaprzysiężenia go na urząd prezydenta. Tegoroczna ma być jednak o jeden dzień dłuższa, niż pierwotnie planowano. 

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że prezydent USA Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. „I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział” – mówił Duda.

Zobacz także

Poprzednio amerykański przywódca odwiedził nasz kraj w lipcu 2017 roku, gdy wziął udział w szczycie Trójmorza na Zamku Królewskim oraz wygłosił przemówienie na warszawskim Placu Krasińskich. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP