Zamknij

Morawiecki przekazał kolejne miliony Rydzykowi

26.07.2019 22:28
Morawiecki przekazał kolejne miliony Rydzykowi
fot. Jacek Piski/ Reporter

Premier Mateusz Morawiecki przekazał Tadeuszowi Rydzykowi i jego współbraciom kolejne 3 mln zł na budowę Parku Pamięci Narodowej w Toruniu - podaje Onet.pl. Informacja ta nie ukazała się jednak w Monitorze Polskim. Dotarł do niej jeden z internautów.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To nie pierwsze miliony zł jakie Morawiecki przekazał na Park Pamięci Narodowej Tadeusza Rydzyka. Pierwsze tego typu wsparcie wynosiło 5 mln zł. Morawiecki już w październiku 2019 roku wydał zarządzenie w tej sprawie, jednak opinia publiczna nie została o nim poinformowana. Chodzi o dokument "zarządzenie nr 176 Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 października 2018 r. w sprawie przyznania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych, z przeznaczeniem dla Fundacji Lux Veritatis na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. "Park Pamięci Narodowej".

Zobacz także

Po artykułach prasowych opisujących tę sprawę, do redakcji Onet.pl zgłosił się Jerzy Rudzki. Przeglądając rządowe dokumenty zauważył, że wzmianka o kolejnym dofinansowaniu znalazła się w dokumencie zatytułowanym "Informacja o wykorzystaniu ogólnej rezerwy budżetowej na dzień 31 maja 2019 r.". Mowa o kwocie 3 mln zł. 

Zobacz także

To zarządzenie Nr 53 Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 maja 2019 r. w sprawie przyznania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych, z przeznaczeniem dla Fundacji "Lux Veritatis" na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. Park Pamięci Narodowej" - etap II. 

Kancelaria Premiera jak dotąd nie wyjaśniła, dlaczego informacji o przekazanej kwocie nie można znaleźć ani na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych, ani na stronie Monitora Polskiego.

RadioZET.pl/Onet.pl