Zamknij

Stanisław Piotrowicz jednak będzie posłem? WP ujawniła plan PiS

21.10.2019 15:12

Stanisław Piotrowicz będzie posłem Sejmu IX kadencji? Prawo i Sprawiedliwość chce, by osoby, które zdobyły więcej głosów od Piotrowicza, nie objęły poselskiego mandatu – donosi Wirtualna Polska. 

Stanisław Piotrowicz
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stanisław Piotrowicz nie dostał się do Sejmu. Według danych Okręgowej Komisji Wyborczej w Krośnie w okręgu nr 22 na dotychczasowego posła PiS zagłosowało 10 293 wyborców. 

Piotrowicz pytany przez dziennikarzy, czy nie czuje się przegranym, odparł, że nie i że jest w świetnym nastroju. Dopytywany, czy uważa brak odpowiedniej liczby głosów za „czerwoną kartkę” od wyborców, stwierdził, że przysłużył się Polsce dobrze, przeprowadzając reformę wymiaru sprawiedliwości. Jak dodał, startował on z „jednej z najmocniejszych list”, dlatego taki wynik nie przełożył się na miejsce w parlamencie.

Zobacz także

Piotrowicz zaprzeczył również, że w objęciu mandatu posła zaszkodziła mu jego przeszłość jako prokuratora w czasie stanu wojennego.

Moja przeszłość jest piękna. Żeby niektórzy mogli działać w opozycji i uniknąć odpowiedzialności karnej, potrzebni byli tacy ludzie jak ja. STANISŁAW PIOTROWICZ

Stanisław Piotrowicz jednak będzie posłem?

Zaskakujące informacje ws. Stanisława Piotrowicza opublikował w poniedziałek portal Wirtualna Polska. Prawo i Sprawiedliwość chce, by osoby, które zdobyły więcej głosów od byłego posła PiS, nie objęły poselskiego mandatu. Chodzi o starostę jarosławskiego Tadeusza Chrzan oraz Teresę Pamuła – szefową Podkarpackiego Oddziału ARiMR i radną tamtejszego sejmiku.

– Nic o tym nie wiem, ale ja zawsze dowiaduję się na końcu. Inni zawsze wiedzą wcześniej – powiedział w rozmowie z WP Tadeusz Chrzan. „Nic o tym nie wiem” odpowiadają z kolei vice rzecznik PiS oraz szef komitetu wykonawczego PiS. 

CZYTAJ TAKŻE: Została posłanką na dwa dni. Otrzyma gigantyczną odprawę

RadioZET.pl/Wirtualna Polska