Zamknij

Waldemar B. bez aresztu. Były senator PiS znęcał się nad psem

03.04.2021 10:09
Waldemar B. bez aresztu za znęcanie się nad psem
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Były senator PiS z Kaszub nie trafi jednak do aresztu za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. W nocy sąd odrzucił wniosek prokuratury w tej sprawie - ustalił reporter Radia ZET, Maciej Bąk. Śledczy wnioskowali o miesięczny areszt.

Waldemar B. został oskarżony o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zdaniem śledczych mężczyzna przywiązał zwierzę do haka i wlókł za autem. W czwartek policjanci znaleźli na posesji polityka truchło czworonoga. Byłemu politykowi PiS grozi do 5 lat więzienia. Sąd stwierdził, że w jego sprawie wystarczy środek zapobiegawczy w formie dozoru policyjnego.

Zwierzę nie przeżyło, choć były senator początkowo twierdził, że nic mu się nie stało. Okazało się jednak, że pokazał policjantom innego psa, a swoją ofiarę wcześniej zakopał na swojej posesji. Waldemar B. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Choć wszystko jest nagrane na filmie, on sam nie przyznał się do winy.

Waldemar B. bez aresztu. Były senator PiS znęcał się nad psem

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera auta jadącego za samochodem Waldemara B. Na filmie przesłanym policji przez jednego z kierowców, widać, jak mężczyzna przywiązuje sznurkiem psa do samochodu i rusza autem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym samochodem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem.

RadioZET.pl/oprac. BCh