7. Dzień Tygodnia: "Ruch Palikota nie powinien mieć wicemarszałka Sejmu"

Niedziela, 27 Stycznia 2013
drukuj A A
Goście "7. Dnia Tygodnia" w Radiu ZET Goście "7. Dnia Tygodnia" w Radiu ZET
Goście "7. Dnia Tygodnia" w Radiu ZET

Goście "7. Dnia Tygodnia" w Radiu ZET

"Nie ma powodu, by Ruch Palikota znów miał swojego wicemarszałka Sejmu" - mówi w "7. Dniu Tygodnia" Adam Hofman (PiS). Po tym jak Wanda Nowicka przyjęła premię jako wicemarszałek, Ruch Palikota wycofał dla niej poparcie i w czwartek ma zgłosić nowego kandydata.

PSL: Są ważniejsze sprawy...

- Przejeżdżam 6-7 tys. km miesięcznie, rozmawiam z wyborcami i jak dotąd nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ktoś przyszedł do mnie i powiedział, że jakimś problemem są związki partnerskie - powiedział Stanisław Żelichowski (PSL), który glosował przeciwko projektom ustaw o związkach partnerskich.

- To masz Staszku pecha, bo do mnie zgłaszają się takie osoby - odpowiedział europoseł SLD Janusz Zemke.

- W takiej drażliwiej sprawie powinien być projekt rządowy. Jeżeli  wychodzą projekty poselskie, to posłowie kierują się oczekiwaniami własnych wyborców. A ci wyborcy w hierarchii ważności spraw, nie uważają związków partnerskich za najważniejsze - stwierdził Żelichowski.  - W Sejmie nie ma wsparcie dla związków homoseksualnych - uciął.

Hofmanowi szkoda Gowina

- W Sejmie wygrała normalność przeciwko lewicowym eksperymentom - powiedział Adam Hofman rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, komentując odrzucenie przez posłów projektów ustaw o związkach partnerskich. - Mam nadzieję, że za to nie ucierpi Gowin - dodał.-  Nie chcę wyświadczać mu niedźwiedziej przysługi, ale w tej sprawie trzeba go pochwalić – dodał.

- Państwo wspiera to, co uważa za najlepsze, a według konstytucji  - i to moja opinia - państwo ma wspierać rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny - stwierdził.

Protasiewiczowi zabrakło języka

Jacek Protasiewicz, zapytany czy minister Gowin zachował się fair mówiąc, że wszystkie projekty o związkach partnerskich są niekonstytucyjne, odpowiedział długim milczeniem. – Pewnie nielojalnie. Wobec rządu i klubu, z którego wyszedł najbardziej umiarkowany projekt - przyznał wreszcie.

- Czy za nielojalność powinno się stracić stanowisko? - kontynuowała Monika Olejnik. Protasiewicz nie odpowiedział na to pytanie. – Wielokrotnie przy tym stole rozmawiamy o tym, że polskie partie są wodzowskie i nie ma pluralizmu – mówił.

Posłuchaj całej audycji "7 Dzień Tygodnia"

-:--

Odchudzone Prezydium Sejmu?

- Nie ma powodu, by Ruch Palikota znów miał swojego wicemarszałka Sejmu - uważa Adam Hofman (PiS). - Ruch Palikota nie powinien być nobilitowany wicemarszałkiem Sejmu - dodaje. Jako o nowej kandydatce Ruchu Palikota mówi się o Annie Grodzkiej. Ale na poparcie PiS w tej sprawie raczej nie ma co liczyć.

Na wicemarszałka Sejmu szykuje swoich kandydatów Solidarna Polska. Partia proponuje Ludwika Dorna, Marzenę Wróbel, Beatę Kempę i Andrzeja Derę.

Kaczyński nie wycofuje się z polityki
Hofman zapewnił, że prezes PiS od poniedziałku wraca do normalnej pracy. Według Hofmana wszystkie pogłoski, że Kaczyński usunie się z polityki to tylko obrzydliwe insynuacje
Według "Tygodnika Powszechnego" Kaczyński miał mówić swoim współpracownikom, że jest już stary, i że jest po drugiej stronie rzeki .

RF/Radio ZET

do góry
%s1 / %s2
- +