Pijąc kawę wesprzesz dzieci w Afryce!

Wtorek, 1 Stycznia 2013
drukuj A A
Pijąc kawę wesprzesz dzieci w Afryce! Pijąc kawę wesprzesz dzieci w Afryce!
Pijąc kawę wesprzesz dzieci w Afryce!

www.sxc.hu

W nadchodzący weekend w Krakowie i Wrocławiu na kawę do wybranych kawiarni zapraszają Bracia Kapucyni. Zakonnicy w ten sposób zbierają pieniądze na posiłki dla 200 afrykańskich sierot, a także na budowę Centrum Kultury w Czadzie.

W ramach akcji "Cappuccino dla Afryki" krakowscy kapucyni chcą uratować głodujące dzieci w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej. - Misjonarze chcą kształcić i dokarmiać dzieci, na co potrzeba złotówkę na dzień. Dzieci w parafii jest 200, więc na cały rok takiego wsparcia musimy mieć 60 tys. zł - wylicza kapucyn Piotr Gajda z Fundacji Kapucyni i Misje.

Do akcji, która odbędzie się od 4 do 6 stycznia, przyłączyło się 13 kawiarni w Krakowie i 7 kawiarni we Wrocławiu. Dodatkowo ostatniego dnia akcji, swoją kawiarenkę przy ul. Loterańskiej 11 otworzą też Bracia Kapucyni. Tego dnia ulicami Krakowa przejdzie Orszak Trzech Króli, co również będzie okazją do wsparcia akcji. Kapucyni będą zachęcać do kupna kawy Massaia, którą wypalono specjalnie na potrzebę akcji.

Dla osób, które zaangażują się w akcję przygotowano specjalną niespodziankę. -Każdy kto w ciągu trzech dni zakupi taką paczkę kawy może wygrać wycieczkę do Ziemi Świętej. Wystarczy znaleźć gwiazdę betlejemską, która będzie ukryta w jednej z tysiąca paczek kawy -  zachęca Gajda.

Bracia Kapucyni na swoim profilu na Facebooku opublikowali specjalną instrukcję, z której dowiemy się jak ma przebiegać akcja. - Wejdź do jednej, wybranej przez siebie CZADOWEJ kawiarni. Musisz to zrobić niepostrzeżenie. Agenci Cappuccino inaczej nie działają. Jeśli masz supertajny sprzęt szpiegowski jakim jest smartphone to zamelduj się w wybranej przez siebie lokacji na portalu Facebook hasłem "MISJA Cappuccino rozpoczęta". Następnie podejdź do baru. Zamów cappuccino dla siebie. Możesz też zamówić dla kogoś nieznajomego. To cię uwiarygodni. Pamiętaj, że nie możesz dać się rozpoznać, dlatego wypij je z kimś zaufanym rozmawiając np. na temat tego jak bawiłeś się w Sylwestra. Potem zrób zdjęcie, które jest dla mnie potwierdzeniem zrealizowania MISJI. Opublikuj je na www.facebook.com/agentcappuccino . Na koniec zniknij w znanym tylko sobie kierunku, aby w niedzielę pojawić się na Afrykańskim Orszaku Trzech Króli - czytamy.
 

Misyjne capuccino wypijesz w tych kawiarniach:

Kraków:
1. Kawiarnia Noworolski, ul. Rynek Główny 1
2. Ambasada Śledzia, ul.Stolarska 8
3. Mały Śledź, ul.Bożego Ciała 8
4. Siesta Cafe, ul.Stolarska 6
5. Aperitif, ul. Sienna 9
6. Nowa Prowincja, ul.Bracka 3
7. Guliwer, ul.Bracka 6
8. Castor Cofee Club, Plac Mariacki 1
9. Artefakt, ul. Dajwór 3
10. Mleczarnia, ul.Beera Meiselsa 20
11. Shake & Bake, ul.Juliana Dunajewskiego 2
12. Napolitano, ul.Konecznego 6/18u.
13. Loża, ul.Rynek Główny 41
14. Kapucyni, ul.Loretańska 11 – w dniu 6.01.2013 – specjalnie przygotowana kawiarenka

Wrocław:
1. Pod Papugami - Sukiennice 9a
2. Pod Gryfami -Rynek 2
3. Cafe Borówka - Swidnicka 38a
4. Amorino -Wita Stwosza 1/2
5. Mleczarnia - Włodkowica 5
6. Marcello - Więzienna 7/2
7. Kapucyni - Sudecka 90

Symboliczną kawę można również wypić na stronie internetowej www.cappuccinodlaafryki.pl.

ank,mk/Radio ZET

do góry
%s1 / %s2
- +