Zamknij

MSZ "uśmierciło" prezesa PiS. Skandaliczny błąd na Twitterze

12.07.2019 12:10
Szef MSZ Jacek Czaputowicz złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Lecha Kaczyńskiego
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

"Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego” – wpis o takiej treści został opublikowany w czwartek na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Niedługo potem resort tłumaczył się z fatalnej wpadki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przebywał na wizycie w Mołdawii. Na Twitterze resortu zamieszczono zdjęcia z chwili, gdy składał on kwiaty pod tablicą, upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Niestety, we wpisie popełniono błąd, i to bardzo poważny.

Zobacz także

Fatalna pomyłka nie umknęła uwadze internautów

"Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego" – napisano, myląc prezesa Prawa i Sprawiedliwości z jego bratem, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem. To właśnie pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego poświęcony jest obiekt w Mołdawii.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych skorygowało skandaliczny błąd, zamieszczając poprawny wpis. Nie umknęło to jednak uwadze innych użytkowników Twittera, którzy zdążyli zrobić screeny.

"Przepraszamy za błąd w poprzedniej wersji tweeta. Pomyłka ta nie powinna się była zdarzyć" – przekazał resort.

RadioZET.pl/Twitter