Zamknij

Kaczyński: to my podjęliśmy walkę z pedofilią

Redakcja
12.05.2019 13:07
Kaczyński: to my podjęliśmy walkę z pedofilią
fot. PAP/Marcin Bielecki

- To my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał, krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska – mówił na konwencji PiS w Szczecinie Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym, przestępstwa pedofilii będą karane bardzo surowo - nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia - stwierdził.

Zobacz także

- Granica odpowiedzialności karnej, jeśli chodzi o wiek ofiary jest zarysowana bardzo nisko - 15 lat. Ona będzie podwyższona – zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Kto chce zniszczyć naród polski, ten najpierw zaatakuje Kościół"

- Kara musi być wobec wszystkich, musi być żelazny rygor. Ale czy to oznacza, że przestępstwa, bo to były przestępstwa szczególnie odrażające, przestępstwa niektórych, nielicznych księży mają uprawniać do ataku na Kościół, do obrażania, do obrażania katolików? Nie proszę państwa. To nie jest żadna podstawa - mówił szef PiS podczas konwencji regionalnej tej partii w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz także

Kaczyński zwrócił uwagę, że Polska chce się wzorować na Irlandii jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, ale nie w kwestiach działań wobec Kościoła katolickiego.

Zobacz także

- Bo słowa prymasa tysiąclecia (kardynała Stefana Wyszyńskiego - red.) o tym, że kto chce zaatakować, zniszczyć naród polski, ten najpierw zaatakuje Kościół - są prawdziwe, tak jak były prawdziwe wtedy, kiedy były wypowiadane - dodał.

Prezes PiS zaznaczył jednocześnie, że "nie oznacza to nawet cienia tolerancji wobec jakichkolwiek patologii, także tej najbardziej ohydnej".

Film "Tylko nie mów nikomu" online można obejrzeć m.in. na radiozet.pl.

RadioZET/PAP

C