Zamknij

Janusz Kowalski: Strefą wolną od LGBT powinna być cała Polska

30.07.2020 07:02
Janusz Kowalski o strefach wolnych od LGBT
fot. Wikimedia.org

Polskie władze stanowczo reagują na działania Komisji Europejskiej. Chodzi o blokadę środków dla samorządów, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT. W rządzie pojawia się zdecydowana kontra – wiceminister Janusz Kowalski przyznał w „Rzeczpospolitej”, że powinna być ustawa, która uczyni taką strefą całą Polskę.

Rząd zareagował stanowczo na odmowę przyznania dotacji 6 polskim samorządom z Małopolski. Decyzję podjęła komisarz KE ds. równości, Helena Dalli.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówił wczoraj o działaniu bezzasadnym i bezprawnym. Wezwał premiera Morawieckiego do stanowczej reakcji na forum unijnym, stwierdził, że złamano traktat unijny o „poszanowaniu tożsamości narodowej państw”. – Chodziło o pretekst, o zabieranie Polsce wkrótce znacznie większych środków – mówił Ziobro.

Janusz Kowalski: Strefa wolna od LGBT dla całej Polski 

Jeszcze dosadniej reagował Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził, że decyzja KE jest skandalem.

Nie wolno pozwolić na to, aby ani jedno euro zostało odebrane Polsce, polskim samorządom, jakimkolwiek polskim instytucjom za to, że przestrzegamy prawa, za to, że mówimy „nie” ideologii LGBT, za to, że chronimy polską rodzinę

– mówił Kowalski na łamach „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

Kowalski wezwał jednocześnie do twardej reakcji ministra do Spraw Unii Europejskiej, Konrada Szymańskiego. Na tym nie zakończył. Przyznał, że strefy wolne od LGBT powinny być rozszerzone na cały kraj.

Polska powinna być przede wszystkim strefą wolną od ideologii LGBT. Powinniśmy przyjąć ustawę, która zakazuje finansowania ze środków publicznych, czy na szczeblu rządowym, samorządowym, jakichkolwiek działań organizacji, które mają wprost zapisane promowanie LGBT

– powiedział „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rp.pl