Radny PiS chce przekupić radną z klubu burmistrz Wołomina. Będzie zawiadomienie do prokuratury

28.03.2019 17:24
Wołomin
fot. Urząd Miejskie w Wołominie/Wikimedia.Commons

Rada miasta Wołomin i burmistrz miasta złożą zawiadomienie do prokuratury po publikacji Radia ZET/. Chodzi o nagranie, w którym radny PIS proponuje radnej z klubu burmistrz Wołomina, że uchroni ją przed wygaszeniem mandatu przez wojewodę, jeśli zmieni barwy polityczne. Pada także propozycja załatwienia pracy dla radnej, a nawet dla jej córki. 

O sprawie poinformował w czwartek na Twitterze reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski, który wcześniej jako pierwszy dotarł do nagrania z propozycją korupcyjną: 

Dlaczego dla radnego Prawa i Sprawiedliwości tak ważne było przeciągnięcie radnej z przeciwnego klubu na swoją stronę? Burmistrz Elżbieta Radwan rządzi bowiem w radzie miasta Wołomin tylko dzięki przewadze jednego głosu nad radnymi PiS i niezrzeszonymi. Jego utrata zmieniłaby układ sił w radzie i dlatego głos radnej jest na wagę złota.

Zobacz także

Polityk z klubu pani burmistrz grozi utrata mandatu, ponieważ spóźniła się ze złożeniem mandatu ławnika, a przepisy w kwestii terminów są tu nieubłagane. Radny PiS przekonywał jednak, że wojewoda, który wygasza mandat "ma to głęboko schowane i nie rusza tego". Zapewnia również swoją rozmówczynię, że tylko jego obóz polityczny jest w stanie ją obronić i podtrzymać jej mandat, przez co jednak wprowadza ją błąd. Wojewoda zdążył już bowiem wystosować pismo do Rady Miasta o wyjaśnienie informacji dot. m.in. radnej. 

Oprócz tego w nagraniu padają propozycje dotyczące ew. stanowiska, jakie mogłaby objąć radna, a nawet oferta pracy dla jej córki. 

RadioZET.pl