Zamknij

Poseł KO modlił się, klęcząc przed sklepem. Przerwał, bo przemówił "Zły"

15.07.2021 14:34
Paweł Poncyliusz
fot. Instagram/Paweł Poncyliusz

Poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyliusz padł na kolana przed sklepem obuwniczym w Nowym Sączu i zaczął się modlić. Nakłonił go do tego mężczyzna z różańcem. W pewnym momencie polityk KO przerwał modlitwę, uznając, że przez nieznajomego „przemawia Zły”.

Paweł Poncyliusz z Koalicji Obywatelskiej opisał tę niecodzienną sytuację w mediach społecznościowych. Dołączył też zdjęcie, na którym widać, jak klęczy przed sklepem obuwniczym.

Polityk wyjaśnił, że podszedł do niego mężczyzna z różańcem i wezwał parlamentarzystów KO do modlitwy. „Pewnie myśli, że się wystraszymy, a ja przyjmuję zaproszenie, klękamy na schodach najbliższego sklepu i odmawiamy modlitwę Ojcze Nasz” - zrelacjonował Poncyliusz.

Poseł KO padł na kolana przed sklepem i zaczął się modlić

Polityk KO nie spodobało się, że we fragmencie o odpuszczeniu win mężczyzna wplótł Platformę Obywatelską. „Dalsza modlitwa nie ma już sensu, bo widać, że przez niego przemawia Zły" - uznał Poncyliusz i przerwał modlitwę. Nie wiadomo, czy polityk metaforycznie określił w ten sposób polityczną prowokację, czy naprawdę miał na myśli opętanie.

Poseł KO zakończył post kaznodziejską uwagą. „Nie każdy człowiek wymachujący różańcem jest natchniony przez Stwórcę. Strzeżcie się fałszywych proroków!" – napisał Poncyliusz.

Politycy Koalicji Obywatelskiej w lipcu ruszyli w Polskę na spotkania z wyborcami. Doszło już do kilku incydentów. Groźna sytuacja miała miejsce w Nowym Targu. Młody mężczyzna zaatakował dziennikarza i przewracał statywy z kamerami. Wykrzykiwał też groźby do wiceszefa PO Borysa Budki. Policja prowadzi w tej spawie dochodzenie.

RadioZET.pl