Zamknij

Nietypowa sytuacja w Sejmie. Czarzasty zwrócił uwagę Andrzejowi Dudzie

12.11.2019 13:49
Andrzej Duda
fot. Piotr Molecki/ East News

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu Marszałek Senior Antoni Macierewicz nie przywitał obecnego na sali byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Nie spodobało się to posłowi Lewicy Włodzimierzowi Czarzastemu, który zwrócił na to uwagę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Po chwili prezydent wrócił na mównicę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda przemawiał podczas inauguracji pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Po swoim przemówieniu zszedł z mównicy i przywitał się z posłami siedzącymi w pierwszym rzędzie. Okazję tę wykorzystał Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, który wcześniej komentował na Twitterze, że Marszałek Senior nie przywitał obecnego na sali Aleksandra Kwaśniewskiego. Andrzej Duda po chwili wrócił na mównicę.

Zobacz także

– Pan poseł Włodzimierz Czarzasty zwrócił mi uwagę, że jest z nami na sali pan prezydent Aleksander Kwaśniewski. Panie prezydencie, dziękuję za obecność. Ona jest bardzo ważna – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Zobacz także

Po tych słowach głos zabrał także Marszałek Senior Antoni Macierewicz. „Bardzo dziękuję panu prezydentowi za tak istotne przemówienie inaugurujące pierwsze posiedzenie IX kadencji Sejmu RP. Chciałbym się dołączyć do przywitań pana prezydenta Kwaśniewskiego. Witam, panie prezydencie” – powiedział polityk PiS.

RadioZET.pl