Zamknij

Starcia z policją pod kancelarią premiera. Zatrzymano wszystkich protestujących

08.05.2020 07:24
Strajk przedsiębiorców
fot. PAP

Strajk przedsiębiorców w Warszawie dotarł wczoraj pod KPRM. Protestujący na czele z Pawłem Tanajno zapowiedzieli, że nie opuszczą tego miejsca, dopóki nie spotka się z nim Mateusz Morawiecki. Doszło do przepychanek. Policja zatrzymała prewencyjnie wszystkie protestujące osoby.

Strajk przedsiębiorców przeszedł wczoraj ulicami Warszawy i dotarł pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jak wynika z nagrań zamieszczanych w sieci przez uczestników protestu, w pewnym momencie doszło do bijatyki z policją. Uczestnicy strajku zapowiedzieli także, że nie opuszczą tego miejsca jeżeli nie spotka się z nimi Mateusz Morawiecki.

"Domagamy się spotkania z Morawieckim" – powiedział Tanajno w relacji z protestu na Facebooku. Wyjaśnił, że protestujący chcą przekonać premiera, aby pieniądze na pomoc przedsiębiorcom "nie były marnotrawione przez machinę urzędniczą".

Strajk przedsiębiorców i bijatyka z policją. Zatrzymano prewencyjnie wszystkich protestujących

Stołeczni policjanci zatrzymali prewencyjnie wszystkie osoby, które protestowały przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów - dowiedziała się PAP. Informację potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Zadyma pod kancelarią Morawieckiego. Policja starła się z protestującymi [WIDEO]

W czwartek protestujący przedsiębiorcy rozbili namioty i rozłożyli się na ławkach naprzeciwko budynku kancelarii premiera. Zapowiadali też, że będą w tym miejscu nocować.

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się likwidacja "miasteczka" protestujących. "W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa" - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

mid-20507433
fot. PAP

Zobacz także

Zaznaczył również, że na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. "Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu" - dodał.

RadioZET.pl/ Policja/ PAP