Zamknij

Duda zapowiada zmiany personalne w Kancelarii Prezydenta. Szczerski szefem MSZ?

21.07.2020 23:09
Andrzej Duda
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda w Polsat News zapowiedział zmiany kadrowe w Kancelarii Prezydenta. - Mam swoje przemyślenia - powiedział. Prezydent był również dopytywany o ewentualne objęcie funkcji szefa MSZ przez Krzysztofa Szczerskiego.  

Andrzej Duda pytany w Polsat News, czy będą zmiany w Kancelarii Prezydenta i o to, czy Krzysztof Szczerski przestanie być szefem jego gabinetu i zostanie ministrem spraw zagranicznych, Duda odpowiedział: "jeżeli pan minister otrzyma taką propozycję i będzie chciał z niej skorzystać, to zostanie ministrem".

Ja myślę, że jeśli dostanie taką propozycję to będzie oznaczało, że Polska go potrzebuje i że wykonywał ze mną tę misję prowadzenia polskich spraw przez ostatnie lata, ale jednak bycie konstytucyjnym ministrem, ministrem spraw zagranicznych, to jest wielki zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Krzysztof Szczerski jest profesjonalistą i rzeczywiście, jeżeli chodzi o sprawy międzynarodowe, to jest człowiek, który w moim przekonaniu jest na pewno w absolutnej polskiej czołówce w tej chwili

- powiedział Duda.

Zobacz także

Marcin Mastalerek w Kancelarii Prezydenda? 

Prezydent Duda na pytanie, jaka była rola w kampanii prezydenckiej byłego rzecznika PiS Marcina Mastalerka prezydent odpowiedział: "bardzo mi pomógł". - Dobrze mi doradzał. Rozmawialiśmy często. Marcin jest bardzo zdolnym człowiekiem, który ma taki wybitny zmysł, powiedziałbym, i zarządczy i polityczny, rzeczywiście w bardzo ważnych momentach w czasie tej kampanii bardzo mi pomógł, życzliwie kierując się tutaj przede wszystkim jego pojmowanym najgłębiej interesem Polski i tego, jak uważał, że powinny być prowadzone polskie sprawy - powiedział prezydent. Zaznaczył, że jest Mastalerkowi za to bardzo wdzięczny. 

Nie wiem, jakie będą jego życiowe decyzje, na razie jest w zarządzie Ekstraklasy

- powiedział prezydent. Dopytywany, czy złoży jakąś propozycję Mastalerkowi prezydent odparł, że "o ewentualnych zmianach w Kancelarii Prezydenta powie w odpowiednim czasie".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Polsat News/PAP