Zamknij

Stryj Dudy w radzie nadzorczej PKP Cargo. 'Nie mam doświadczenia w transporcie'

26.08.2020 14:08
Antoni Duda
fot. East News/Adrian Ciezki

Stryj Andrzeja Dudy, Antoni Duda został powołany do rady nadzorczej PKP Cargo. W wywiadzie stryj prezydenta wyznał, że nie ma doświadczenia związanego z transportem kolejowym, ale zna się na przemyśle.

Antoni Duda, który prywatnie jest stryjem prezydenta Polski, został członkiem rady nadzorczej PKP Cargo. Były poseł PiS będzie podejmował decyzje w ogromnej firmie państwowej zajmującej się towarami.

Stryj Andrzeja Dudy w radzie nadzorczej PKP Cargo

Pierwszy o sprawie poinformował portal nto.pl, który przeprowadził wywiad z byłym posłem PiS, Anonim Dudą. Stryj prezydenta powiedział, że nie ma doświadczenia związanego z transportem kolejowym.

Zobacz także

Antoni Duda zapewnił jednak, że ma ogromne doświadczenie w innych dzianinach. "Przez kilkanaście lat pracowałem w przemyśle, gdzie przeszedłem drogę od majstra do wiceprezesa" - wyjaśnił stryj prezydenta Andrzeja Dudy.

Nowe zarobki Antoniego Dudy

Serwisowi nto.pl udało się ustalić, że wynagrodzeni z tytułu powołania do rady nadzorczej w PKO Cargo wynosiło kilka lat temu około 10 tysięcy złotych. Posiedzenie rady odbywa się najmniej raz na dwa miesiące.

Zobacz także

Zarobki te skomentował Antoni Duda. Stryj prezydenta twierdzi, że jego wynagrodzenie zapewne będzie mniejsze. "Nie sądzę, żeby tak dużo" - powiedział były poseł PiS. Dodał on, że nie zna jeszcze swojego wynagrodzenia.

RadioZET.pl/nto.pl