Zamknij

Były współpracownik SB szefem gabinetu Sasina. Kujda wraca do łask Kaczyńskiego

31.05.2022 13:10

Odszedł w niesławie kiedy okazało się, że był współpracownikiem SB. Teraz wraca do łask. Kazimierz Kujda, jeden z najbliższych współpracowników prezesa Jarosława Kaczyńskiego, były prezes spółki Srebrna od środy będzie szefem gabinetu politycznego wicepremiera Jacka Sasina. I to z rekomendacji prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Kazimierz Kujda
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Powrót Kujdy na polityczne salony zaczął się w 2021 roku. Najpierw w październiku został przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiej Spółki Gazownictwa. W tym roku okazało się, że zatrudniono go jako eksperta w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Kujda zostanie szefem gabinetu wicepremiera Sasina

Ale ten awans na szefa gabinetu politycznego ma zdecydowanie większe znaczenie. Oznacza, że Kujda przekonał prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że jego współpraca z SB nie była znacząca i że nie zrobił nikomu krzywdy. Informacje, które przekazywał wywiadowi zagranicznemu miały według Kujdy tylko charakter naukowy.Kujda jest zakulisowym graczem. Nieoficjalnie mówi się, że nadal rozdaje karty w  Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska, którego przez lata był prezesem. Teraz dostanie w swoje ręce jeszcze większą władzę.

RadioZET.pl