Zamknij

Opozycja chce wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. „Należy tę sprawę przeciąć”

26.08.2019 11:54
Zbigniew Ziobro
fot. Bartosz KRUPA/East News

Platforma Obywatelska złoży w ciągu 24 godzin wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Zdaniem opozycji to adekwatna odpowiedź na brak reakcji w rządzie po tym, jak Polskę obiegła tzw. afera Piebiaka i kulisy zorganizowanej nagonki na sędziów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdaniem opozycji istotny jest również brak reakcji ze strony premiera Mateusza Morawieckiego. W Zjednoczonej Prawicy dominuje przekaz o indywidualnych dyskusjach sędziów.

Zobacz także

Sprawę jako pierwszy opisał Onet. W zorganizowany hejt na sędziów krytykujących reformę sądownictwa forsowaną przez PiS zaangażowani byli wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, sędzia Jakub Iwaniec, a także Tomasz Szmydt z biura prawnego KRS oraz członkowie Rady: Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz. 

Przed nami piątkowy Sejm i szansa, by tę sprawę przeciąć i rozwiązać. Jesteśmy w sytuacji, w której Ministerstwo Sprawiedliwości zostało zamienione w ministerstwo nienawiści.

Cezary Tomczyk, poseł PO-KO

Przypomnijmy, że po ujawnieniu zorganizowanego hejtu na sędziów do dymisji podał się zastępca Ziobry, wiceminister Łukasz Piebiak.

Zobacz także

Posłowie PO zapowiedzieli, że nie zostawią tej sprawy. Poza wnioskiem o odwołanie Ziobry złożyli wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o pilną kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie umów zawieranych na kampanie w internecie.

Te rzeczy przypominają tanie filmy gangsterskie

Marcin Kierwiński, o upublicznionej nagonce na sędziów przeciwnych zmianom PiS

RadioZET.pl

C