Zamknij

Lech Wałęsa cofa poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Wskazał kogo poprze

Bartłomiej Chudy
08.10.2019 11:33
Lech Wałęsa cofa poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Wskazał kogo poprze

Lech Wałęsa nie przestaje zaskakiwać. Dwa dni po udziale w konwencji Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że chce poprzeć… PSL i lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lech Wałęsa zwrócił się do władz Platformy Obywatelskiej o… zwolnienie go z danego publicznie słowa, że będzie głosował na PO. Zadeklarował, że chce wesprzeć Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL.

Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży, proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka –Kamysza!

Lech Wałęsa, we wpisie na Facebooku

Zdaniem Wałęsy trudno „wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z +”jego zorganizowania” nie mieli miejsca w parlamencie” (pisownia oryginalna)".

Zobacz także

Do czego doprowadził ten K… manipulacją, kłamstwami, łamaniem prawa. Tematy moralne tu głoszone tylko przysłaniają tą perfidną grę. Jeszcze raz proszę Was Rodacy posłuchajcie mnie uratujcie rozwój Polski, Odsuńcie tych niebezpiecznych ludzi od możliwości decyzyjnych!

napisał Wałęsa

Grzegorz Schetyna i liderzy KO odcięli się od jego słów po pogrzebie Kornela Morawieckiego. Na konwencji przedwyborczej Wałęsa nazwał zmarłego marszałka seniora „zdrajcą”.

RadioZET.pl/PAP