Zamknij

PiS chce sprawdzić wyniki wyborów do Senatu w kolejnych 4 okręgach

21.10.2019 18:31
Senat
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

PiS złożyło kolejne protesty wyborcze w sprawie wyborów do Senatu. Po wątpliwościach dotyczących wyników w Katowicach i Kołobrzegu, partia Jarosława Kaczyńskiego chce sprawdzić jak liczono głosy w kolejnych czterech okręgach: w Toruniu, Koninie i dwóch w Kaliszu. Różnice między zwycięzcami a działaczami PiS-u były niewielkie, od 1,5 tys. do 2,5 tys. głosów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

PiS zgłasza kolejny protest wyborczy. Jak podaje PAP partia rządząca zgłosiła kolejne cztery wnioski o ponowne przeliczenie głosów. Łącznie jest ich już sześć.

Rano PiS domagało się powtórnego zliczenia głosów w okręgu w Katowicach i Koszalinie. W tym ostatnim zwycięzca, Stanisław Gawłowski, pokonał polityka PiS różnicą zaledwie 320 głosów.

Zobacz także

Teraz partia Jarosława Kaczyńskiego wnosi o kolejną kontrolę wyborczą. Pod lupę idą cztery okręgi.

PiS złożył kolejne wnioski do SN w ramach protestów wyborczych; chodzi o ponowne przeliczenie głosów w 4 okręgach w wyborach do Senatu - nr 12, 95, 96 i 92 - Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, dla PAP

Wnioski dotyczą okręgów w Toruniu (zwycięstwo kandydata PSL o ok. 2,5 tys. głosów), Konina (Koalicja Obywatelska, o 1,5 tys. głosów) i dwóch w Kaliszu (KO, o 2,5 tys. i 2,3 tys. głosów).

Kolejne okręgi, w których PiS chce znów przeliczyć głosy

Kalisz, okręg nr 96, przewaga kandydata KO - ok. 1,5 tys. głosów

Kalisz, okręg nr 95, przewaga kandydata KO – ok. 2,3 tys. głosów

Konin, okręg nr 92, przewaga kandydata KO – ok. 1,5 tys. głosów

Toruń – okręg nr 12, przewaga kandydata PSL – ok. 2,5 tys. głosów

RadioZET.pl/PAP/PKW